Wraca koszmar dopalaczy! Kolejne osoby w szpitalu

 

Już 15 osób – to żniwo powracającego koszmaru dopalaczowego na polskich ulicach. W dniu wczorajszym kolejne trzy osoby trafiły do szpitala w Gryficach z objawami zatrucia tymi niebezpiecznymi substancjami. Zatrzymano także podejrzewanego o ich rozprowadzanie zaledwie 18-letniego Aleksandra N. z Trzebiatowa.

 

 

Postawiono mu zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia przez wprowadzenie do obrotu substancji psychoaktywnych w postaci dopalaczy. Prokurator w obawie przez mataczeniem lub ucieczką oskarżonego zażądał dla niego środka zapobiegawczego w postaci 3-miesięcznego aresztu. W ostatnich dniach z różnych miejscowości w powiecie gryfickim do szpitala trafiło dwanaście osób w objawami zatrucia dopalaczami. Byli to ludzie w różnym wieku, od 14 do 30 lat. Stan niektórych pacjentów określany jest jako ciężki, po zażyciu dopalaczy trafili oni na oddziały intensywnej terapii szpitali w Gryficach, Kołobrzegu oraz Szczecinie z licznymi objawami, m.in zaburzeniami świadomości. To normalne objawy po zażyciu mocnych środków psychoaktywnych, komentują lekarze. Pacjenci gryfickiego szpitala skarżyli się na przeraźliwe krzyki młodego mężczyzny w nocy z wtorku na środę, niedługo po tym jak przywieziono pierwsze ofiary. Dziennikarka RFM FM Aneta Łuczkowska informuje o relacji przedstawicieli szpitala według której pacjenci zachowują się jak bohaterowie horroru „Egzorcysta”.

Siedmiu pacjentów czuje się lepiej, a ich stan się ustabilizował, choć lekarze wciąż określają go jako średnio ciężki. Widać zdecydowaną poprawę w stosunku do momentu przyjęcia poszkodowanych do szpitala co jest dobrym prognostykiem.

W najgorszym stanie jest 21-letnia dziewczyna przebywająca w szpitalu w Szczecinie. Została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej ze względu na ciężki stan zdrowia, mówi rzeczniczka szpitala wojewódzkiego w Szczecinie Natalia Andruczyk.

To kolejna fala zatruć dopalaczami w naszym kraju, co pewien okres czasu problem ten powraca niczym bumerang zbierając swoje śmiertelne żniwo, zwłaszcza wśród młodego pokolenia.

 

źródło:rmf24.pl
Komentarze

Kraj

Świat