Władysław Frasyniuk wyprowadzony w kajdankach! Jest nagranie [WIDEO]

Śledztwo dotyczyło naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji, której Władysław Frasyniuk dopuścił się podczas próby zablokowania miesięcznicy smoleńskiej. Po pierwszym przesłuchaniu, Frasyniuk nie stawiał się już kolejny raz na policji pomimo wezwań.

 

– Obecna sytuacja w Polsce, pamięć historyczna z czasów komunizmu, a także osobiste doświadczenia z czasów ‚Solidarności’ oraz dramatycznego dla naszego państwa Stanu Wojennego są powodem, dla którego nie stawię się na wezwanie władzy stawiającej się ponad prawem – tak swoje postępowanie tłumaczył swego czasu sam zainteresowany.

 

Dziś dawny opozycjonista w czasach PRL-u a obecnie sympatyk KOD-u i totalnej opozycji został zatrzymany. O sprawie jako pierwsza poinformowała jego żona Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk opowiadając o wyprowadzeniu jej męża w kajdanach ok. godz. 6:10.

 

 

Kiedy w ubiegłym roku uczestniczył w blokowaniu miesięcznicy smoleńskiej, stwierdził do jednego z policjantów, że „ma w d**ie prawo”, co ma być spowodowane rzekomym takim samym podejściem władzy do tej kwestii.

 

Władysław Frasyniuk po przesłuchaniu w warszawskiej prokuraturze został zwolniony. Postawiono mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Film z zatrzymania opublikował Ryszard Petru, nazywając całą sytuację „symbolem reżimu Kaczyńskiego”.

 

 

 
Źródło:

Kraj

Świat