Wiceprezes Sejmu: Kamiński i Wąsik nie odebrali jeszcze przepustek

Wiceprezes Sejmu: Kamiński i Wąsik nie odebrali jeszcze przepustek
Autor Elwira Jasińska
Elwira Jasińska25 stycznia 2024 | 5 min

Wiceprezes Sejmu Dorota Niedziela poinformowała dziennikarzy, że posłowie Kamiński i Wąsik nie próbowali wejść do Sejmu ani nie próbowali odebrać przepustek. Jej zdaniem, sondaże pokazujące brak poparcia Polaków dla powrotu byłych posłów do Sejmu miały wpływ na ich decyzję. Marszałek Hołownia spodziewał się prób blokowania obrad, ale ostatecznie do tego nie doszło. Niedziela nie wie, jakie będą dalsze losy Kamińskiego i Wąsika w Sejmie.

Zdziwienie marszałka nieobecnością posłów

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wyraził zdziwienie nieobecnością posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika podczas obrad Sejmu. Powiedział dziennikarzom, że jeśli posłowie wystąpią o jednorazowe przepustki, to je otrzymają. Jednak zaznaczył, że wtedy będzie to oznaczało, iż nie uznają się za posłów.

Marszałek stwierdził też, że Kamiński i Wąsik nie pojawią się na sali plenarnej Sejmu podczas debaty. Początkowo spodziewał się, że posłowie będę próbowali blokować obrady, jednak ostatecznie do tego nie doszło.

Oczekiwania blokady obrad

Marszałek Hołownia zakładał, że posłowie Kamiński i Wąsik będą chcieli storpedować obrady Sejmu, blokując wejście do sali plenarnej lub w inny sposób przeszkadzając w prowadzeniu debaty.

Jednak jego przewidywania się nie spełniły, ponieważ posłowie faktycznie nie podjęli żadnych kroków, aby zablokować posiedzenie Sejmu. Nie pojawili się nawet w budynku parlamentu, nie próbując nawet odebrać jednorazowych przepustek.

Próby wejścia Kamińskiego i Wąsika do Sejmu

Wiceprezes Sejmu Dorota Niedziela przekazała dziennikarzom, że ani Kamiński, ani Wąsik nie podjęli próby wejścia do budynku Sejmu. Nie stawili się również po odbiór jednorazowych przepustek uprawniających ich do udziału w obradach.

Z informacji Niedzieli wynika zatem, że posłowie całkowicie zrezygnowali z uczestnictwa w debacie sejmowej. Nie podjęli najmniejszych nawet kroków, by dostać się do środka gmachu parlamentu.

Reakcja PiS

Decyzja Kamińskiego i Wąsika o nie pojawianiu się na sali plenarnej została prawdopodobnie podjęta na poziomie kierownictwa PiS. Być może liderzy partii, widząc brak poparcia społecznego dla pomysłu ponownego wpuszczenia wykluczonych posłów do Sejmu, zdecydowali, że lepiej będzie ich trzymać z daleka od obrad.

Może to oznaczać, że PiS nieco wycofuje się ze swojego twardego stanowiska w tej sprawie i postanowił nie eskalować napięć politycznych.

Czytaj więcej: Trybunał konstytucyjny zablokował zmiany w mediach publicznych

Powody nieodebrania przepustek przez posłów

Dlaczego zatem Kamiński i Wąsik zrezygnowali nawet z próby odebrania jednorazowych przepustek i wejścia na salę obrad?

Według wiceprezes Doroty Niedzieli wpływ na tę decyzję mogły mieć sondaże wskazujące, że Polacy nie popierają powrotu wykluczonych posłów do Sejmu.

Być może widząc brak aprobaty ze strony opinii publicznej dla ich udziału w posiedzeniu, posłowie zdecydowali się wycofać. Chcieli w ten sposób uniknąć dalszego pogorszenia swojego wizerunku i narażania się wyborcom.

Wpływ sondaży na decyzję posłów

Z sondaży wynika, że zdecydowana większość ankietowanych Polaków nie zgadza się z pomysłem ponownego dopuszczenia Kamińskiego i Wąsika do udziału w obradach Sejmu.

Poparcie dla udziału Kamińskiego i Wąsika w debacie sejmowej 17%
Sprzeciw wobec udziału Kamińskiego i Wąsika w debacie sejmowej 68%

Widząc tak niskie poparcie, byli posłowie najprawdopodobniej postanowili się wycofać, aby nie stracić resztek wiarygodności.

Przyszłe losy Kamińskiego i Wąsika w Sejmie

Wiceprezes Sejmu: Kamiński i Wąsik nie odebrali jeszcze przepustek

Decyzja Kamińskiego i Wąsika o rezygnacji z próby udziału w debacie sejmowej może sugerować, że na razie zarzucili oni plany walki o przywrócenie mandatów poselskich.

Prawdopodobnie uznali, że na obecną chwilę jest to walka z góry skazana na porażkę ze względu na bardzo negatywny odbiór społeczny. Być może jednak podejmą kolejne próby w przyszłości, gdy emocje już opadną, a poparcie dla ich powrotu nieco wzrośnie.

Możliwe też, że zdecydują się na odwołanie do sądu i będą walczyć o mandaty posłów na drodze prawnej. Jednak na razie ich losy w Sejmie wydają się bardzo niepewne.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiono kwestię nieobecności posłów Kamińskiego i Wąsika podczas obrad Sejmu. Marszałek Hołownia wyraził zdziwienie ich nieobecnością, spodziewał się prób blokowania obrad. Jednak ostatecznie posłowie nie pojawili się w Sejmie i nie próbowali nawet odebrać przepustek.

Przedstawiono informacje od wiceprezes Doroty Niedzieli, która przekazała, że Kamiński i Wąsik nie podjęli żadnych prób wejścia do Sejmu. Nie wiadomo, jakie będą ich dalsze losy w parlamencie, być może podejmą kolejne próby walki o przywrócenie mandatów.

Omówiono również przypuszczalne powody rezygnacji posłów z udziału w posiedzeniu Sejmu. Według Niedzieli wpływ mogły mieć negatywne sondaże poparcia. Przytoczono wyniki badań wskazujące na miażdżącą przewagę głosów przeciwnych powrotowi Kamińskiego i Wąsika.

Podsumowując, artykuł w szeroki sposób przedstawia sytuację związaną z nieobecnością kontrowersyjnych posłów podczas ważnej debaty sejmowej. Opisuje reakcje polityków i przypuszczalne przyczyny takiego obrotu sprawy.

5 Podobnych Artykułów

  1. Skandal w Warszawie! Muzeum Polin z muralem oficera KBW!
  2. Ucieczka z systemu: Jak przełamać ograniczenia narzucone przez społeczeństwo
  3. Sprawa syna posłanki Filiks. KRRiT nie ukarze Radia Szczecin i TVP Info. Podłość.
  4. Doradczyni Dudy: Skandaliczne wydarzenia na Woronicza
  5. Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany Chaos - zabawa dla małych i dużych
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Elwira Jasińska
Elwira Jasińska

Jako pełna pasji blogerka, zapraszam Cię w świat emocji, gdzie filmy i seriale to moje drugie "ja". Wprowadzę Cię w kulinarne uniesienia, podróżnicze morskie fale oraz troskę o zdrowie. Razem odkryjmy magię kina, smaku i dalekich miejsc, z nutką troski o dobre samopoczucie.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły