Wałęsa broni sądów: ,,Nie zgadzam się z niszczeniem Polski"

Były prezydent Lech Wałęsa uczestniczył w wiecu, przygotowanym przez KOD. Wiec miał miejsce przed budynkiem Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Podczas wiecu przed budynkiem Sądu Okręgowego w Gdańsku Wałęsa mocno wyraził swoje zdanie, co do aktualnych rządów PiS. Zapowiedział też, że przystąpi do "zdecydowanej walki z tą grupą".

 

– Nie zgadzam się z niszczeniem Polski. Musimy zrobić wszystko, by jak najszybciej odrzucić tę grupę od władzy – mówił.

 

– Niszczą wszystko co do tej pory zdobyliśmy, wszędzie cały świat kłócą z nami. I dlatego musimy wziąć się do roboty. Ja myślałem, że będę już odpoczywał, bo trochę już się w życiu napracowałem, ale z tego co widzę, to trzeba jednak zejść z urlopu i zabrać się do roboty. Będę próbował do was dołączyć. Oczywiście – nie chcę żadnych miejsc i funkcji – powiedział podczas wiecu, zorganizowanego przez KOD.

 

Najciekawsze stwierdzenia padły chwilę potem:

 

– Takich rządzących ludzi nie spotkałem do tej pory w Polsce i świecie. Nawet z komunistami łatwiej było i walczyć, i nawet się porozumieć. To są tacy kłamcy, tacy perfidni, że nie można na to dłużej pozwolić (…) Uzgadniajcie, pomagajcie sobie, bądźcie solidarni, a zwycięstwo nastąpi – powiedział Lech Wałęsa.

 

W tej sprawie wypowiedział się również w wicemarszałek Senatu, Bogdan Borusewicz (PO). Stwierdził on, iż sytuacja w Polsce jest coraz bardziej niebezpieczna. Apelował też o zjednoczenie wszystkich przeciwników rządu.

 

– Sytuacja jest coraz bardziej groźna i niebezpieczna – odpowiedzią na to powinno być zjednoczenie opozycji, partii opozycyjnych, bo wspólne listy to już w tej chwili za mało. Platforma powinna połączyć się z Nowoczesną i otworzyć na inne środowiska – stwierdził polityk PO.

 

Borusewicz uważa, że projekty ustaw w sprawie sądownictwa autorstwa prezydenta są równie niekonstytucyjne, jak te, zaproponowane przez PiS.

 

– To całe wrażenie, że prezydent pilnuje konstytucji to było tylko złudzenie – powiedział Borusewicz.

 

niezalezna.pl

KW
Kraj

Świat