W tym kraju Soros już nie podziała! „Coraz bardziej represyjny klimat polityczny”

Ta wiadomość ucieszy. a także da nadzieje wielu przeciwnikom żydowskiego miliardera, którego działalność i finansowanie lewicowych inicjatyw budziło niepokój o stabilną sytuację oraz bezpieczeństwo w europejskich krajach. Tak było przykładowo przy okazji jego wsparcia dla masowej migracji z Afryki i Bliskiego Wschodu. Obawy przed jego zaangażowaniem miały miejsce również w Polsce, przy okazji protestów „totalnej opozycji” oraz pogłosek o planowanym „drugim majdanem” w naszym kraju.

 

Teraz fundacja Sorosa przestaje funkcjonować w kraju, w którym sam jej założyciel przyszedł na świat. Fundacja Open Society zdecydowała bowiem o przeniesieniu swojej działalności z Budapesztu czyli miasta, w którym urodził się Soros. Powodem takiej zmiany, jakim argumentuje fundacja swoją decyzję stał się „coraz bardziej represyjny klimat polityczny i prawny” na Węgrzech. Nie jest tajemnicą, że węgierski premier Viktor Orban, patrzył zdecydowanie nieprzychylnym okiem na działania miliardera Sorosa i jego organizacji.

 

– Decyzja o przeniesieniu działalności z Budapesztu została podjęta w czasie, gdy rząd Węgier przygotowuje się do nałożenia kolejnych restrykcji na organizacje pozarządowe poprzez pakiet ustaw, który określa jako „Stop Soros” – napisano w oświadczeniu opublikowanym przez fundację.

 

Fundacja Open Society zapowiada jednak dalsze wspieranie organizacji pozarządowych na Węgrzech.

 

Biuro z Budapesztu ma zostać przeniesione przez fundację do stolicy Niemiec- Berlina.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat