UWAGA! Włamanie do magazynu firmy handlującej bronią!

Są to dość niepokojące doniesienia. Ludzie będący blisko sprawy, mają twierdzić jak pisze wyborcza.pl powołując się na swoich informatorów, że sprawa jest poważna. Firma, do której należał magazyn zaopatrywała w broń oraz amunicję wojsko. Podczas włamania skradziono z magazynu kilkadziesiąt sztuk pistoletów maszynowych wraz z amunicją. O sprawie poinformowało RMF FM.

 

Lokalizacja firmy to dawne tereny wojskowe w miejscowości Debrzno-Wieś, położono w województwie wielkopolskim, w powiecie złotowskim. Jak informują reporterzy radia RMF FM, że amunicja oraz uzbrojenie (w tym specjalistyczne) znajdowało się w dużym lotniczym hangarze, a firma posiada wszystkie wymagane certyfikaty. Przeniosła się ona jakiś czas temu do Wielkopolski z terenów Śląska. Zabudowania należące niegdyś do wojska, firma wynajęła.

 

Przedstawiciele policji nie chcą dla dobra sprawy ujawniać zbyt wielu informacji. Zgłoszenia o włamaniu dokonał w dniu wczorajszym właściciel magazynu, w którym do włamania doszło. Zniknąć miały PM-63, czyli pistolety maszynowe typu Rak. Jest to produkowana do połowy lat 70-tych broń polskiej produkcji. Wraz z amunicją z magazynu zabrano łącznie kilkadziesiąt sztuk broni. Dodatkowo zniknęły także granaty wojskowe.

 

Sprawą zajmuje się wojewódzka komenda policji w Poznaniu. Ze względu na fakt, że w magazynie znajdowała się różnego typu broń.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat