SPROSTOWANIE:

Informujemy, że w naszych artykule: "Wielkopolska: Tragiczne sceny na dyskotece. Zatrzymano dwie osoby":
prostozmostu24.pl/wielkopolska-tragiczne-sceny-na-dyskotece-zatrzymano-dwie-osoby błędnie podaliśmy, że do zdarzenia doszło na dyskotece w Mieleszynie. Jak informuje właściciel tejże nie jest to zgodne z prawdą, bowiem do zdarzenia doszło poza lokalem.

Za zaistniałą sytuację wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza właściciela lokalu serdecznie przepraszamy,
"Redakcja Prosto z mostu”

Ulewy w Krościenku – 24 osoby odcięte od świata

Według tvp.info, nadal nie ma dojazdu do osiedla Kras w Krościenku. Wody Dunajca zalały jedyną drogę, odcinając 24 mieszkańców. Sytuacja ma nie zmienić się dopóki nie opadną wody Dunajca.

– Mieszkańcy Krasu nadal nie mają dojazdu. Taka sytuacja potrwa, dopóki nie opadną wody Dunajca – powiedziała rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

W piątek Ratownicy Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe dostarczyli mieszkańcom Krasu żywność na pontonie. W sobotę ratownicy mają spróbować dowieźć żywność do Krasu samochodem terenowym, ponieważ woda nieco opadła.

Sytuacja pogodowa w Małopolsce się stabilizuje. Opady deszczu ustały. Kontynuowane są zrzuty wody ze zbiornika Czorsztyńskiego. Jak informuje tvp.info: „Zrzuty wody ze zbiorników w Rożnowie i Czchowie zostały zmniejszone o 300 metrów sześciennych na sekundę i wynoszą obecnie 600 i 630 metrów sześciennych na sekundę”.
Źródło:

Kraj

Świat