Trump grozi podjęciem działań przeciwko WTO
Jak podaje pap.pl, prezydent USA Donald Trump zagroził w poniedziałek podjęciem działań przeciwko Światowej Organizacji Handlu. Reuters zauważa, że media informowały ostatnio o Trumpie, który mówił, że chciałby wyprowadzić Stany Zjednoczone ze Światowej Organizacji Handlu.

„WTO traktuje Stany Zjednoczone bardzo źle i mam nadzieję, że zmieni sposób postępowania. Traktują nas bardzo źle od wielu, wielu lat i dlatego jesteśmy w bardzo niekorzystnym położeniu wobec WTO” – powiedział Trump w Białym Domu.

„Nie planujemy teraz niczego, ale jeśli nie będą nas odpowiednio traktować, coś zrobimy”.

Portal Axios pisał w zeszłym tygodniu, że Trump chce wyprowadzić USA z WTO. Powołując się na jedną z osób uczestniczących w dyskusjach na ten temat, portal napisał, że Trump często mówił doradcom: „Nie wiem, dlaczego tam jesteśmy. WTO jest zaprojektowana przez resztę świata, by rolować Stany Zjednoczone”.

Według PAPu: „Informacje Axios zdementował zaraz jako fake news minister finansów USA Steven Mnuchin”.

Wcześniej w poniedziałek minister handlu Stanów Zjednoczonych Ameryki Wilbur Ross mówił, że za wcześnie jeszcze na dyskusję o wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z WTO. Jednocześnie wskazywał na potrzebę zreformowania Światowej Organizacji Handlu. „Nie robimy tajemnicy z naszego poglądu, że w WTO potrzebne są pewne reformy”.
Źródło:

Kraj

Świat