Tomasz Adamek wraca na ring! Znamy rywala oraz datę

Tomasz Adamek stoczy kolejny pojedynek na zawodowych ringach. Walka byłego mistrza świata zostanie pokazana w otwartej telewizji.

Rywalem popularnego "Górala" będzie pochodzący z Kamerunu 38-letni Fred Kassi.  Kameruńczyk stoczył do tej pory 25 walk, z czego 18 wygrał (w tym 10 przez nokaut), 6 przegrał, a jedno starcie zakończyło się remisem.

 

Starcie Adamka z Kassim zaplanowano na 18 listopada podczas gali w Częstochowie. Walka ma zostać pokazana w  Polsacie.

 

Ostatnią walkę 40-letni Adamek stoczył w czerwcu, kiedy w trójmiejskiej Ergo Arenie pokonał na punkty Solomona Hamuono.

 

Rywal Polaka zawodową karierę rozpoczął w 2003 r. Początek miał iście imponujący, bo wygrał swoje pierwsze dwanaście walk. Potem jednak przyszła porażka z Lionelem Butlerem. Najbardziej dotkliwą porażkę zanotował w 2014 r., kiedy padł na deski po potężnym ciosie Amira Mansoura i przez kilka minut dochodził do siebie. Dwa lata temu Kassi był blisko odniesienia swojego największego sukcesu w karierze, walcząc przeciwko Chrisowi Arreoli. Sędziowie wypunktowali wtedy remis, choć zdaniem wielu obserwatorów Kameruńczyk był w tym starciu wyraźnie lepszy.

 

Kassi ma 183 cm wzrostu i waży ponad 100 kg. Ostatnią walkę stoczył w sierpniu, kiedy przegrał przez techniczny nokaut z Jarrellem Millerem.

Sportowe Fakty
YouTube
MR
Kraj

Świat