To koniec! Kolejna posłanka opuszcza Nowoczesną!

Po dzisiejszej decyzji posłanki Joanny Scheuring-Wielgus swoją polityczną karierę określiła także posłanka Joanna Schmidt. Obie opuszczają klub Nowoczesna. Czy to koniec partii?

 

Dziś współzałożycielka Nowoczesnej – Joanna Scheuring – Wielgus podjęła decyzję o opuszczeniu partii. Trzy lata temu wraz z Joanną występowałyśmy na Torwarze, tworząc projekt, który porwał tysiące ludzi i zdobył ponad milion głosów w wyborach parlamentarnych w 2015 roku.

 

Niestety, nie mogę się zgodzić na sposób, w jaki dzisiaj traktowane są wartości Nowoczesnej i osoby, które na rzecz tych wartości pracują. Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej. Dlatego dziś podjęłam trudną dla mnie decyzję o opuszczeniu Klubu Poselskiego i partii Nowoczesna.

 

Zaangażowałam się w tworzenie Nowoczesnej jako osoba spoza polityki, pracująca wcześniej w biznesie, a w ostatnich latach jako kanclerz prywatnej uczelni. Porzuciłam satysfakcjonującą pracę, by zmieniać polską politykę. Uważałam i nadal uważam, że chorobą polskiej polityki jest sposób jej prowadzenia – zakulisowe gry, personalne spory, kłamstwo oraz coś, co języku potocznym nazywa się cwaniactwem. Wierzyłam i nadal wierzę, ze polska polityka potrzebuje profesjonalizmu, ludzi pracowitych, zaangażowanych i prawdomównych. Na rzecz tak rozumianej polityki nadal będę działać.

 

Jestem wdzięczna Poznaniakom za poparcie, którego udzielili mi w wyborach. Nadal jako niezależny poseł będę dla nich pracować.

 

Nowoczesna była partią entuzjazmu, profesjonalizmu, szczerości i szacunku dla innych. Od początku zaangażowałam się w prace Klubu Poselskiego jako jego wiceprzewodnicząca, wraz z grupą ekspertów przygotowałam szereg ustaw, uczestniczyłam wraz z tysiącami Polaków w pro-obywatelskich demonstracjach i spotykałam się z wyborcami Nowoczesnej w całym kraju.

 

Dziękuję wszystkim współpracownikom i członkom struktur Nowoczesnej za entuzjazm, wsparcie, poświęcenie i ogromne zaangażowanie. Jestem przekonana, że jako niezależny poseł będę mieć szansę na lepszą i bardziej skuteczną pracę oraz na współpracę z wieloma środowiskami podzielającymi moje wartości. Wierzę również, że jako wiceprzewodnicząca ALDE mogę zrobić wiele dobrego dla Polski i poprawy jej nadszarpniętej mocno opinii na arenie międzynarodowej.

 

Podjęłam niełatwą, ale słuszną decyzję. Rozpoczynając pracę jako poseł niezrzeszony deklaruję wsparcie dla wszelkich działań, dzięki którym Polska stanie się krajem w pełni demokratycznym i nowoczesnym, państwem ludzi aktywnych, przedsiębiorczych i społecznie wrażliwych.

– takie oświadczenie opublikowała na swoim profilu społecznościowym Facebook.
Źródło:

Kraj

Świat