Tajne spotkanie Kaczyńskiego z o.Rydzykiem? „zawarto pakt”

Wirtualna Polska informuje, że doszło do spotkania o. Rydzyka, znanego szefa Radia Maryja z prezesem Prawa i Sprawiedliwości – Jarosławem Kaczyńskim. O „tajnym spotkaniu” pisze także Onet.pl.

 

Jak czytamy, szef Radia Maryja rozmawiał z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ w ostatnim czasie miało dojść do ochłodzenia stosunków między stronami. Wszystko za sprawą dymisji Antoniego Macierewicza, byłego szefa resortu obrony narodowej. Nie ulega wątpliwościom, że środowisko byłego ministra blisko współpracuje z Redemptorystą z Torunia. Macierewicz był częstym gościem Telewizji Trwam oraz Radia Maryja.

 

Jak przekonują media, o. Tadeusz Rydzyk oraz Jarosław Kaczyński mieli zawrzeć „pakt o nieagresji” w związku ze słabnącymi notowaniami rządu Mateusza Morawieckiego oraz zaniechaniu inicjatyw związanych z utworzeniem „własnej reprezentacji w Sejmie”, w skład której mogłoby wejściu kilku posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy blisko współpracują ze środowiskiem Radia Maryja. W zamian, rząd miałby przychylnym okiem spojrzeć na inwestycje prowadzone przez o. Tadeusza Rydzyka. Nie wiadomo, czy należy traktować te informacje jako fakt, czy też medialną twórczość.
Źródło:

Kraj

Świat