Tajemnicza śmierć endeckiego działacza. Głos zabrał premier Mateusz Morawiecki

W dniu jutrzejszym odbędą się w Głogowie uroczystości pogrzebowe radnego Pawła Chruszcza. Został on znaleziony przez kibiców Chrobrego Głogów w czwartek, powieszony na słupie energetycznym. Według ich relacji, Paweł Chruszcz miał mieć poszarpane ręce.  W sprawę zaangażował się premier Mateusz Morawiecki.

 

Prokuratura po piątkowej sekcji zwłok poinformowała, że przyczyną zgonu członka Endecji było uduszenie, a na jego ciele widoczna była tzw. bruzda wisielcza. Śledztwo ma być jednak dalej prowadzone w celu ustalenia okoliczności śmierci Pawła Chruszcza oraz  ewentualnego udziału osób trzecich. Prezes dolnośląskich struktur stow. Endecja był bardzo zaangażowanym społecznie w lokalne sprawy samorządowcem. Tropił afery miejscowych urzędników oraz działania spółki KGHM w kwestii dużego przekroczenia norm arsenu w powietrzu na terenie miasta Głogów.

 

Bliscy i znajomi Pawła Chruszcza nie wierzą w samobójstwo. Miał on umówione spotkania oraz plany, których realizacji nie doczekał. W ostatnim czasie przez swoje działania mógł być na celowniku różnych polityków i podmiotów, których niejasne interesy wyjaśniał.

 

– Nic nie przemawiało za tym, by Paweł mógł popełnić samobójstwo. Był szczęśliwym mężem i ojcem, był bardzo zżyty z żoną i dziećmi. Tamtego dnia pojechał na ryby. Miał wrócić wieczorem. Był zapalonym wędkarzem, to było jego hobby. Jadąc na ryby przekazał koledze, by po niego przyjechał, bo może wypić jedno, dwa piwa. Ten kolega dzwonił do niego, ale Paweł już nie odbierał telefonu. Po 22-giej żona zgłosiła zaginięcie – Opowiedział znajomy tragicznie zmarłego w rozmowie z Wirtualną Polską, który jest wykładowcą akademickim oraz ekonomistą. Wolał jednak zachować anonimowość, podobnie jak inne osoby, które zw. na wyjawianie kolejnych faktów obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

 

Monitorowania sprawy dotyczącej tragicznej śmierci radnego Chruszcza podjął się sam premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu miał według WP zadeklarować swoje zaangażowanie w rozmowie telefonicznej z rodziną zmarłego. Miał również przyznać, że jest przejęty całą sytuacją.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat