Szwecja: Uchodźca zaatakowany w autobusie [WIDEO]

W krajach, w których współczynnik ludności napływowej jest wyjątkowo duży (np. Francja, Niemcy, Szwecja) często dochodzi do incydentów rasistowskich. Tak też było w tym przypadku, gdy kierowca autobusu pobił uchodźcę.

 

Sytuacja miała miejsce na szwedzkiej wyspie Olandia, w autobusie linii Nobina. Wszystko zaczęło się od chwili, kiedy chcieli wsiąść do niego pochodzący z Syrii Mustafa oraz jego przyjaciel z Afganistanu. Planowali jechać do ośrodka dla uchodźców w miejscowości Borgholm.

 

Afgańczyk wsiadał przednimi drzwiami do pojazdu, natomiast, Syryjczykowi zamknięto drzwi przed nosem, w związku z czym musiał dogonić autobus dopiero na kolejnym przystanku.

 

Kierowca tego autobusu ma być znany z tego jak nietolerancyjnie podchodzi do społeczności uchodźców oraz utrudniania im przemieszczania się. W tym przypadku dopuścił się pobicia jednego z mężczyzn. Miał krzyczeć przy tym: „Nienawidzę was, cholerne świnie!”. Zdarzenie to zarejestrował inny pasażer. Nagranie zostało upublicznione w sieci.

 

– Wyjechałem z Syrii, by nie zostać pobitym lub zabitym, a teraz biją mnie w Szwecji. Jestem tym zszokowany – skomentował tą sytuację Mustafa.

 

 

 

Źródło: o2.pl ; dzienniknarodowy.pl ; YouTube/Expressen TV ; fot. Max Pixel
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat