Szok! Brutalnie pobito 75-letniego burmistrza Salonik! [WIDEO]

Jak podały lokalne władze: „Burmistrz Salonik, drugiego co do wielkości miasta Grecji, Salonik, został pobity przez kilka osób na ceremonii upamiętniającej zabicie Greków pontyjskich przez Turków podczas pierwszej wojny światowej” – czytamy na portalu telewizjarepublika.pl.

 

Według portalu Greek Reporter, 75-letni burmistrz Salonik Janis Butaris został przewrócony, skopany w nogi i głowę, a także obrzucony kamieniami i butelkami. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

 

Sytuacja miała miejsce w sobotę w Salonikach. Kilkanaście osób podeszło do polityka i zażądało, aby ten nie był obecny w trakcie opuszczenia flagi. Zgodnie z komunikatem portalu Greek Reporter, napastnicy to „ultraprawicowi ekstremiści”. Jak dodaje serwis, Butaris chciałby polepszenia stosunków grecko-tureckich.

 

Politykom greckim nie spodobał się atak na burmistrza Salonik. Jak powiedział premier Aleksis Cipras, napastnicy to „ultraprawicowi zbirzy, którzy będą musieli ponieść konsekwencje swoich działań”.

 

Z kolei według Koalicji Radykalnej Lewicy, taki napad był „faszystowską próbą zastraszenia” polityka. Atak został także potępiony przez Nową Demokrację, czyli główną opozycyjną partię. Jej przedstawiciele żądają natychmiastowego aresztowania sprawców.
Źródło:

Kraj

Świat