Spin-offy Gry o Tron, których widzowie najbardziej potrzebują

Spin-offy Gry o Tron, których widzowie najbardziej potrzebują
Autor Daniel Sobczak
Daniel Sobczak19.08.2023 | 8 min.

Serial Gra o tron odniósł ogromny sukces na całym świecie i przyciągnął rzesze fanów, którzy z zapartym tchem śledzili losy rodu Starków, Lannisterów, Targaryenów i innych wpływowych rodów Walii. Choć serial dobiegł końca, to świat stworzony przez George'a R.R. Martina nadal fascynuje i intryguje widzów. Wciąż jest w nim wiele historii do opowiedzenia i postaci, których losy chcielibyśmy poznać. Dlatego też pojawiają się głosy fanów domagających się spin-offów serialu skupiających się na konkretnych wątkach i bohaterach. Jakie spin-offy mogłyby zadowolić głód widzów żądnych historii osadzonych w uniwersum Gry o tron?

Spin-off serialu Gra o tron o rodzinie Starków

Jedna z najbardziej kultowych rodzin w świecie Gry o tron, Starkowie z Winterfell od samego początku przykuwali uwagę widzów. Ich honorowe postępowanie, tragiczne losy i walka o przetrwanie w brutalnym świecie Westeros zapewniły im miejsce w sercach fanów. Serial skupiający się na historii i dziejach rodu Starków mógłby pokazać początki tej nordyckiej dynastii, jak również późniejsze wydarzenia po upadku Starków. Możliwości jest wiele: od czasów legendarnego Brana Budowniczego, przez rządy lorda Eddarda, aż po losy rozproszonych po Westeros potomków Starków po wydarzeniach z Gry o tron. Ten spin-off na pewno przyciągnąłby rzesze fanów pragnących poznać więcej szczegółów na temat tego szanowanego i tragicznego zarazem rodu.

Serial o dzieciństwie i młodości Roberta Baratheona

Kolejna niezwykle barwna postać z uniwersum Pieśni Lodu i Ognia. W serialu Gra o tron poznajemy go jako króla Siedmiu Królestw, ale jego młodość również obfitowała w fascynujące wydarzenia. Przyszły władca był bękarcim synem lorda Steffona Baratheona, wychowywał się w Sztormowym Końcu. Od najmłodszych lat odznaczał się niezwykłą siłą i walecznością, a przede wszystkim niezwykle burzliwym temperamentem. Słynął ze swawoli, hulanek i licznych romansów. Jego rebelia przeciwko szalenemu królowi Aerysowi, legendarne zwycięstwo w bitwie nad Tridentem, zdobycie Żelaznego Tronu - to historia godna osobnej opowieści. Serial skupiający się na młodości Roberta mógłby w ciekawy sposób ukazać drogę dzikiego bękarta do objęcia władzy nad Siedmioma Królestwami.

Prequel o Valyrii i jej upadku

Geneza smoków i walk z nimi

Valyria, kolebka rodu Targaryenów, od zawsze pobudzała wyobraźnię fanów. To niezwykła starożytna cywilizacja, która jako pierwsza wytresowała smoki i wykorzystywała je militarnie. Jak doszło do pierwszych kontaktów Valyrian z tymi mitycznymi bestiami? Jak udało im się zdobyć przewagę nad dzikimi smokami i je ujarzmić? Walki ludzi z tymi groźnymi stworzeniami na pewno dostarczyłyby fascynujących historii.

Kultura i życie codzienne starożytnej Valyrii

Valyria była niezwykle wysoko rozwiniętą cywilizacją, która osiągnęła sukces dzięki smokom. Ale jak wyglądało codzienne życie jej mieszkańców, zanim runęła w gruzach? Jaka była kultura, obyczaje, struktura społeczna? Prequel mógłby przybliżyć życie w tej tajemniczej starożytnej metropolii i ukazać, jak potężna była Valyria na szczycie swej świetności.

Wydarzenia prowadzące do Zagłady Valyrii

Największa zagadka uniwersum - co spowodowało zagładę Valyrii? Ogromna katastrofa, która pochłonęła całą cywilizację w ciągu jednego dnia. Wywołana magicznie? A może jakieś naturalne kataklizmy? Prequel mógłby wreszcie wyjaśnić przyczyny upadku Valyrii i pokazać ostatnie dni tej niezwykłej cywilizacji.

Serial o dynastii Targaryenów po przybyciu do Westeros

Spin-offy Gry o Tron, których widzowie najbardziej potrzebują

Podboje Aegona Zdobywcy

Jedno z kluczowych wydarzeń w historii Westeros - podbój Siedmiu Królestw przez Aegona Zdobywcę i jego siostry-żony Rhaenys i Visenyę. Z pomocą smoków udało im się zjednoczyć kontynent pod rządami Targaryenów. W jaki sposób dokonali tego niezwykłego wyczynu? Jak przebiegały poszczególne bitwy i podboje? Na pewno byłaby to epicka historia godna osobnego serialu.

Rządy kolejnych władców Targaryenów

Dynastia Targaryenów panowała przez blisko 300 lat. W tym czasie na Żelaznym Tronie zasiadało wielu barwnych władców, których historie mogłyby stać się kanwą fascynującego serialu. Zwariowany król Aerys, okrutny Maegor, mądry Jaehaerys - każdy z nich pozostawił po sobie kontrowersyjne dziedzictwo. Pokazanie rządów kolejnych władców z tego rodu dostarczyłoby wielu ciekawych wątków.

Rebelia i upadek dynasty Targaryenów

Kulminacja rządów Targaryenów - szaleństwo króla Aerysa doprowadza do rebeli Roberta Baratheona i upadku całej dynasty. Opowieść o ostatnich latach Targaryenów na Żelaznym Tronie, poprzedzających wydarzenia z Gry o tron, dostarczyłaby zapewne wielu emocjonujących momentów. Upadek potężnej dynastii zawsze kryje w sobie dramatyzm, który przyciągnąłby widzów.

Serial o Bractwie bez Chorągwi

Działalność Bractwa przed wydarzeniami z Gry o tron

Tajemnicza formacja najemnych zabójców odgrywa ważną rolę w Pieśni Lodu i Ognia. Jaka była historia Bractwa bez Chorągwi? Jakie misje wykonywali, zanim pojawili się w serialu? Na pewno mają za sobą wiele fascynujących przygód, które mogłyby zostać ukazane w spin-offie.

Początki i rozwój Bractwa

Skąd w ogóle wzięło się Bractwo bez Chorągwi i kto je stworzył? Jak z biegiem lat rosło w siłę i znaczenie? Poznanie korzeni tej tajemniczej organizacji na pewno byłoby interesujące dla fanów.

Przygody poszczególnych członków Bractwa

Spin-off mógłby przedstawiać losy konkretnych postaci z Bractwa bez Chorągwi i misje, jakie musieli wykonać. Opowieści o zwariowanych zabójcach zawsze przyciągają uwagę, więc na pewno znalazłyby wielu widzów.

Komedia obyczajowa osadzona w Królewskiej Przystani

Intrygi i knowania mieszkańców stolicy

Królewska Przystań jako stolica Siedmiu Królestw zawsze tętniła życiem i była świadkiem wielu dramatycznych wydarzeń. Jednak z pewnością działy się w niej również rzeczy zabawne i warte komediowego ujęcia. Spin-off ukazujący intrygi, knowania i zabawne perypetie mieszkańców stolicy mógłby dostarczyć wielu zabawnych momentów.

Romansy bohaterów na dworze królewskim

Dwór królewski był areną wielu romansów i skandali obyczajowych. Miłosne perypetie bohaterów mogłyby posłużyć za zabawną kanwę komedii obyczajowej osadzonej wśród arystokracji Królewskiej Przystani. Może być lekko, zabawnie i momentami satyrycznie.

Polityczne rozgrywki wpływowych rodzin

Walka o władzę i pozycję w stolicy na pewno dostarczała wielu komicznych sytuacji. Komediowy serial ukazujący polityczne rozgrywki i intrygi wpływowych rodów walczących o przychylność władcy mógłby w humorystyczny sposób sportretować realia życia na dworze królewskim.

Podsumowanie

Świat Gry o tron niewątpliwie skrywa jeszcze wiele nieopowiedzianych historii i barwnych postaci, których losy zasługują na osobną opowieść. Potencjał na produkcję serialowych spin-offów jest ogromny - od epickich opowieści o podbojach, przez dramatyczne historie upadku wielkich dynastii, po lekkie komedie obyczajowe osadzone w kolorowym świecie Westeros. Bez względu na to, który wątek zostałby wybrany, fani z całą pewnością z entuzjazmem powitaliby nowe serialowe produkcje osadzone w bogatym świecie Gry o tron. Jest to uniwersum na tyle rozbudowane, że z pewnością znalazłoby się w nim miejsce dla wielu udanych spin-offów, które pozwoliłyby na nowo przenieść się do tego magicznego świata fantasy.

Najczęstsze pytania

W zależności od fabuły spin-offu, moglibyśmy zobaczyć wiele barwnych postaci znanych z oryginalnego serialu lub zupełnie nowych bohaterów. Na przykład w serialu o młodości Roberta Baratheona wystąpić mogliby młodzi Eddard Stark, czy Jon Arryn. Z kolei spin-off o Bractwie bez Chorągwi skupiałby się na nowych bohaterach będących członkami Bractwa.

Najlepiej, gdyby za ich produkcję odpowiadali tacy sami twórcy co oryginalnego serialu – David Benioff i D.B. Weiss. Jednak jeśli nie byliby zainteresowani, to istnieje wielu utalentowanych reżyserów i scenarzystów, którzy mogliby stworzyć świetne spin-offy, np. Miguel Sapochnik.

Najprawdopodobniej realizowano by je w tych samych lokalizacjach co Grę o tron, czyli głównie w Irlandii Północnej. Miejsca te idealnie oddają klimat fantasy świata Westeros. Być może wykorzystane byłyby też inne lokalizacje w Europie.

Biorąc pod uwagę, że od zakończenia Gry o tron minęło już kilka lat, realne wydaje się, że pierwszy serial spin-off mógłby pojawić się w ciągu najbliższych 2-3 lat. Jednak wszystko zależy od tego, jak szybko udałoby się rozpocząć prace produkcyjne.

Najbardziej prawdopodobne jest, że seriale trafiłyby na platformę HBO Max, podobnie jak oryginalna Gra o tron. Jest to obecnie główna platforma streamingowa stacji HBO, więc zapewne chciałaby zachować prawa do emitowania seriali osadzonych w uniwersum Gry o tron.

5 Podobnych Artykułów

  1. Skandal w Warszawie! Muzeum Polin z muralem oficera KBW!
  2. Polacy żądają przedterminowych wyborów. Nowy sondaż zaskakujący.
  3. Duda odrzucił ustawę okołobudżetową. Kontrowersje z Mastalerekiem.
  4. Super Mario Bros. Film - przygoda Mario na wielkim ekranie
  5. Hołownia w Gazeta.pl: Putin przygotowuje się do odbudowy wojska.
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Daniel Sobczak
Daniel Sobczak

Ekscytujący świat rozrywki i nowości filmowych. Na blogu dzielę się najświeższymi wiadomościami i ciekawostkami. Rozrywka to moja pasja, a informowanie to moje powołanie.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły