Słynny bokser zatrzymany! Zarzucono mu pedofilię

Przykre wiadomości dochodzą z Kuby – doszło do zatrzymania znanej legendy boksu olimpijskiego. Powód? Jak informują media, były zawodnik najprawdopodobniej dopuścił się napaści seksualnej wobec małego chłopca.

 

Sportowiec, o którym mowa to Felix Savon – 51-letni kubański pięściarz, który może pochwalić się 15 latami przewagi w wadze ciężkiej oraz tytułem sześciokrotnego mistrza świata i trzykrotnego medalisty olimpijskiego.

 

Sprawę molestowania 12-letniego chłopca zgłosiła funkcjonariuszom policji mama poszkodowanego. Jak się okazało, kubańskie władze usiłowały zataić skandal, jednak dzięki interwencji jednego z lokalnych dziennikarzy, prawda wyszła na jaw.

Oskarżony trafił za kubańskie kratki na okres jednego miesiąca – jeżeli oskarżenia okażą się słuszne, czeka go o wiele poważniejsza kara.

 

Jak informuje dziennikarz na łamach portalu cibercuba.com, zgwałcenie ofiary to nie pierwszy taki wybryk boksera. Do tej pory jednak nie poniósł on konsekwencji za swoje czyny. Warto dodać, że w związku z zaistniałą sytuacją, bliscy meżczyzny urwali z nim kontakt i nie złożyli mu nawet wizyty w zakładzie karnym.

 

Źródło: sport.pl; sportowefakty.wp.pl
Fot.: Wikimedia Commons
EM
Komentarze

Kraj

Świat