Słynna piosenkarka przeszła na islam
Jeśli lubiliście muzykę słynącej z wielu skandali wokalistki Sinead O’Connor, portal niezalezna.pl przekazuje dla Was wiadomość: piosenkarka już się tak nie nazywa. Jej nowe dane personalne to Shuhada’ Davitt. Wszystko przez to, że Irlandka z chrześcijanki stała się wyznawczynią Islamu.

Piosenkarka poinformowała jakiś czas temu na Twitterze swoich fanów, że na stałe opuściła Kościół Katolicki. Teraz upubliczniła informacje o tym, że przeszła na Islam i nie nazywa się już „Sinead O’Connor”, lecz Shuhada’ Davitt: „Z dumą informuję, że zostałam muzułmanką. To naturalna konsekwencja każdej mądrej teologicznej podróży. Wszystkie święte pisma  prowadzą do Islamu, który czyni wszystkie pozostałe zbędnymi. Wkrótce otrzymam nowe imię. Będzie to Shuhada'”.

Później na jej Twitterze pojawiły się kolejne wpisy na temat jej wyznaniowej przemiany, między innymi o tym, że dostała od swojej bliskiej przyjaciółki pierwszy hidżab. Wokalistka opublikowała także nagranie, na którym widać, jak wokalistka śpiewa muzułmańską pieśń modlitewną „Azan”.

To nie pierwsze tak szokujące zachowanie artystki. Piosenkarka znana jest ze swoich skandalicznych wystąpień i publikacji. W zeszłym roku świat obiegło nagranie, na którym wokalistka „rozpaczliwie” apelowała o pomoc, ponieważ, jak twierdziła, zmaga się z chorobą afektywną dwubiegunową  i myślami samobójczymi:

Źródło: niezalezna.pl
fot. Wikipedia Commons

LS




Komentarze

Kraj

Świat