Skandaliczny spektakl w Niemczech! Wystawią „Mein Kampf”, widzowie ze swastykami wejdą za darmo!

Jak informuje portal newsbook.pl, niemiecko-turecki satyryk telewizyjny Serdar Somuncu w niemieckiej Konstancji wystawi sztukę teatralną pt. „Mein Kampf”. Jej premierę zaplanowano na jutro, tj. 20 kwietnia. Jest to dzień urodzin Adolfa Hitlera. Widzowie będą mogli wybrać, czy wolą założyć opaskę ze swastyką, czy też z gwiazdą Dawida. Ci ze swastykami nie będą wpłacić za wstęp.

 

Teatr „Konstanz” przeżywa ostatnio kryzys w związku z tym spektaklem. Zwołano konferencję prasową, gdyż produkcja ta zbliża się do niebezpiecznej granicy. Według portalu newsbook.pl, kupując bilet, widzowie musieli powiedzieć, czy chcą nosić podczas sztuki teatralnej opaskę ze swastyką, czy z gwiazdą Dawida. Jeżeli goście wybrali opaski ze swastyką, wchodzili za darmo. Jak poinformowały władze teatru, na tę chwilę zostało już wydanych ok. 50 opasek ze swastyka, czyli bezpłatnych biletów.

 

Na stronie internetowej placówki przy opisie spektaklu możemy przeczytać:

 

– Występ Mein Kampf rozpoczyna się już przy zakupie biletu. Możesz zdecydować: przy zakupie biletu w wybranej kategorii proponujemy noszenie w audytorium teatru gwiazdy Dawida jako znaku solidarności z ofiarami tyranii narodowo-socjalistycznej. Masz również możliwość pójścia do teatru za darmo: za darmowy bilet zgadzasz się nosić symbol swastyki na widowni. Symbole są dostępne przed występem przy wejściu do audytorium. Po wyjściu z audytorium symbole należy zwrócić.

 

Prawo niemieckie zabrania propagowania symboli nazistowskich, ale jednocześnie dozwolone jest wyrażanie wolności artystycznej.
Źródło:

Kraj

Świat