Skandaliczna okładka i artykuł w amerykańskim dzienniku! [FOTO]

Ostatnia publikacja jakiej dopuścił się „Washington Times” to kolejne kłamliwe oszczerstwa wymierzone w Polskę. Dziennik zamieścił na swojej stronie internetowej wypowiedź rabina Menachema Levine’a, który opowiada fałszywe słowa o rzekomym udziale Polski w zagładzie Żydów.

 

Tytuł opublikowanego artykułu brzmi: „Dlaczego nowe polskie prawo o Holokauście jest kpiną”.

 

– To kolejna porcja trików granych na milionach zamordowanych Żydów w Holokauście – stwierdza w artykule Menachem Levine, rozpoczynając swoje wywody na temat zmian w polskim prawie.

 

Rabin przytoczył też tweet premiera Morawieckiego, którego treść głosiła, że „Auschwitz-Birkenau to nie jest polskie imię, a Arbeit Macht Frei nie jest polską frazą”. Tutaj Levine wyjątkowo przyznaje, że stwierdzenie „polskie obozy koncentracyjne” jest fałszywe, a obywatele Polski również doznali cierpień podczas nazistowskich rządów Niemiec.

 

Jednakże w innym fragmencie, słowa rabina Levine’a uznać wręcz można za skandaliczne. Sugeruje on bowiem, że „to Polacy umożliwiali nazistowski Holokaust w Polsce. Bez współpracy z obywatelami lokalnymi, czasem biernie obserwującymi i wielokrotnie entuzjastycznie popierającymi, program masowego morderstwa byłby niemożliwy”.

 

Dodatkowo Levine stawia także pytanie o zlokalizowanie obozów zagłady. Sugeruje on, że zostały one stworzone na terytorium Polski, ponieważ to tutaj zakorzeniony był rzekomo antysemityzm.

 

– Naziści wiedzieli, że Polska była antysemicka od wieków i byli przekonani, że Polacy nie będą protestować przeciwko obozom śmierci dla Żydów na ich ziemi – uważa Rabin Levine.

 

Oburzenie wywołuje również dołączona do artykułu grafika. Narusza ona bowiem godność Polskich Symboli Narodowych. Widzimy na niej biało-czerwoną flagę oraz polskie godło, na których zamalowywana zostaje swastyka.

 

Jak zauważył dziennikarz Marcin Makowski, Menachem Levine nie jest historykiem, a rabinem. Nie przeszkadza mu to jednak w napisaniu kłamliwych wobec Polski oszczerstw. W tekście na łamach „Washington Times” stwierdza on również, że „Polacy na pewno nie potrzebowali Niemców, aby nauczyć ich nienawidzić Żydów”. Na potwierdzenie swojej wypowiedzi przywołuje opowieści o rzekomych historiach członków jego rodziny.

 Źródło:

Kraj

Świat