Skandal w polskiej armii!

W ubiegły piątek, 25 maja zatrzymano dwóch żołnierzy przyłapanych na gorącym uczynku, podczas rozładunku paliwa ukradzionego z terenu 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

 

 

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała żołnierzy, podczas  rozładunku paliwa z pojazdu służbowego na posesji jednego z nich. W rezultacie zatrzymania oraz licznych przeprowadzonych czynności rozpoznawczych ujawniono siedem ton oleju napędowego o wartości ponad 30 tysięcy złotych. Zatrzymanym postawiono zarzuty przywłaszczenia mienia wojskowego, w postaci paliwa. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów. „Zatrzymanie było efektem realizacji czynności operacyjno-rozpoznawczych przez żołnierzy z PŻW Powidz. Wielkopolscy żandarmi, realizując czynności procesowe w trybie art. 308 kpk, przeszukali miejsca zamieszkania i służby zatrzymanych.” Mówi ppłk Piotr Sztorm z Żandarmerii Wojskowej w rozmowie z Gazetą Słubicką.

 

 

To kolejna wykryta przez Żandarmerię Wojskową kradzież w ostatnim czasie. Dwa miesiące temu służby wpadły na trop już byłych trzech żołnierzy oraz cywila przywłaszczających paliwo lotnicze z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach oraz w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łodzi. Nielegalny proceder odbywał się na ogromną skalę w latach 2012-2013. Śledczy szacują, że oskarżeni przywłaszczyli ponad 45000 litrów, lecz ciężko stwierdzić prawdziwą skale kradzieży. Paliwo uzyskiwano podczas tankowania i obsługi samolotów na terenie bazy. W tej sprawie zatrzymano już kilkadziesiąt osób, w wielu przypadkach zostały skierowane do sądu akty oskarżenia do .

 

 

 

 

Źródło:http://www.slupca.pl/regionalne/gmina-powidz/ukradli-7-ton-paliwa-wpadli-na-goracym-uczynku/
Komentarze

Kraj

Świat