Sędzia Żurek w wywiadzie dla Onet: „Któregoś dnia dostanę „dwa strzały” i będzie spokój”

Były rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, sędzia Waldemar Żurek, udzielił wywiadu portalowi Onet.pl. Przekonywał w nim, że jest „nieustannie gnojony”, PiS traktuje go jak wroga publicznego. Ma otrzymywać też groźby.

 

„Pani redaktor, ja jestem obecnie gnojony instytucjonalnie. Najpierw szanowny pan poseł Piotrowicz publicznie, na posiedzeniu KRS mówi, że ja robię wszystko, by się legitymacji sędziowskiej pozbawić. Ale to nie są tylko słowne groźby. Gdy do gry wkracza CBA i prokuratura, kontrole z Ministerstwa Sprawiedliwości… Takie gnojenie regularne, systemowe skutkować może jednym, że ktoś wpadnie na pomysł, by, powiedzmy, pozbawić mnie prawa do wykonywania zawodu sędziego. Ja się z tym całkiem realnie liczę, w końcu już za chwilę będziemy mieć nową Inkwizycję, w postaci Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego” – mówił w wywiadzie dla Onet.pl.

 

„Dziś mamy sytuację, w której z jednej strony stoi przedstawiciel tych znienawidzonych elit, który nieśmiało mówi, że coś jest niezgodne z konstytucją, że ona jest jawnie łamana. A z drugiej, mamy osiłka z prawnym bejsbolem, który się raz zamachnie i zapyta: No, łamię i co mi zrobisz? Spójrzmy prawdzie w oczy, dziś mamy zaburzony ład konstytucyjny, a w takim stanie wszystko jest możliwe. Także to, że ja któregoś dnia dostanę „dwa strzały” i będzie spokój” – podkreślał.

 

Cały wywiad znajdziecie Państwo tutaj.Źródło:

Kraj

Świat