Rusza program „Mama+”. Szeroka oferta dla przyszłych emerytek i kobiet w ciąży

Była premier Beata Szydło na konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy przedstawiła kolejny pakiet socjalny, skierowany do kobiet. Ta ofensywa rządu z pewnością związana jest ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, ale eksperci przyznają, że zaprezentowane pomysły mogą pomóc w odniesieniu zwycięstwa nad koalicją PO-Nowoczesna.

 

Na początku była premier przypomniała o sukcesie rządowego programu „Rodzina 500+”, ale szybko przeszła do prezentacji nowych pomysłów rządu w zakresie polityki prorodzinnej. W opinii Beaty Szydło, największym wyzwaniem demograficznym jest to, żeby rodziło się więcej dzieci. W tym aspekcie rząd przygotował program „Mama+” – premia dla matek, które szybko urodziły drugie dziecko, wprowadzenie darmowych leków dla matek w ciąży, a także dodatkowe urlopy wychowawcze dla kobiet.

 

Była premier poinformowała również, że trwają prace mające na celu zagwarantowanie miejsc dla dzieci w żłobkach i przedszkolach i udogodnienia dla mam-studentek. W tym aspekcie młode mamy mogłyby liczyć na urlopy dziekańskie i programy stypendialne.

 

„Zwyciężyliśmy, bo wiedzieliśmy, że tego potrzebuje Polska. Dzisiaj musimy zrobić to po raz kolejny. Wbrew temu, co mówią ci, którzy nas krytykują. Wbrew problemom. Żebyśmy znowu powiedzieli „Polska jest najpiękniejsza”. Musimy ciężko pracować i być wiernym wartościom, które zbudowały nasz obóz” – podsumowała była premier, Beata Szydło.
Źródło:

Kraj

Świat