Rodzinna atmosfera urodzin Benedykta XVI. Otrzymał specjalny prezent

Papież Benedykt XVI, który w 2013 roku abdykował świętował dziś swoje 91. urodziny. Jak przekazało biuro prasowe Watykanu, przyjęcie urodzinowe odbyło się w „spokojnej i rodzinnej atmosferze”.

 

Na urodziny Benedykta XVI przyjechał jego brat, który również jest kapłanem- ks. Georg Ratzinger. Jest on trzy lata starszy od ówczesnego papieża. Życzenia przekazał swojemu poprzednikowi również papież Franciszek, który odprawił również w godzinach porannych mszę w intencji Josepha Ratzingera.

 

Do rezydencji emerytowanego papieża dostarczono dziś wiele kwiatów wraz z dołączonymi życzeniami. Dodatkowo wyjątkowy prezent dla Benedykta XVI zorganizowała Gwardia Szwajcarska. Jej orkiestra zagrała krótki, jednakże specjalny przygotowany dla jubilata koncert.

 

Rok wcześniej, kiedy Benedykt XVI świętował okrągłą 90. rocznicę urodzin, bardzo pozytywnie zostało odebrane przez ludzi zdjęcie Josepha Ratzingera popijającego piwo, w trakcie świętowania.

 

Nie tak dawno zdementowano pogłoski o tym, iż emerytowany papież jest w bardzo złym stanie zdrowia. Choć jego sprawność stopniowo zmniejsza się, to jednak Benedykt XVI nadal spaceruje po watykańskich ogrodach i nie upada mocno i dynamicznie na zdrowiu. Zamieszanie i podejrzenia o poważną chorobę Josepha Ratzingera miały wynikać ze źle interpretowanych słów papieża, kiedy mówił o ogólnych kwestiach związanych ze zbliżaniem się człowieka do własnej śmierci oraz przejściem na drugą stronę.

 
Źródło:

Kraj

Świat