Revol ujawniła prawdopodobnie ostatnie zdjęcie Tomasza Mackiewicza! [WIDEO]

Francuzka Elisabeth Revol ujawniła fotografię Tomasza Mackiewicza, która mogła być jego ostatnią. Polaka uwieczniono tuż przed samym szczytem Nanga Parbat.

 

Himalaistka zobrazowała zdjęcie: – 7357 metrów, 24 stycznia, dzień przed celem. Tomek w szczelinie, w której biwakujemy, by osłonić się przed zimnem i wiatrem – opisała.

 

Zdjęcie przekazano magazynowi „VSD”, który je opublikował.

 

Tomasz Mackiewicz ma obecnie status zaginionego – na Nanga Parbat borykał się z chorobą wysokościową, odmrożeniami, a także ślepotą śnieżną. Revol udało się sprowadzić Polaka na wysokość około 7200 metrów. Sama zeszła niżej i uratowali ją m.in. Adam Bielecki i Denis Urubko. Do zdarzenia doszło 25.01. – donosi portal sportowefakty.wp.pl.

 

Elisabeth Revol, która najpierw unikała konwersacji z przedstawicielami mediów i udzieliła jedynie wywiadu dla agencji AFP, zwołała niedawno konferencję prasową. Podczas spotkania przyznała, że istniała możliwość ratunku dla Tomasza Mackiewicza. Przeszkodą okazało się jednak opóźnienie wywołane przez Pakistańczyków, którzy żądali pokrycia kosztów z góry.

 

 

Biegły sądowy, Bogusław Kowalski, sprzeciwił się tej spekulacji. Według niego, przyczyną tragedii była zła organizacja zdobycia szczytu Nanga Parbat – czytamy na sportowefakty.wp.pl.

 

Zdjęcia są dostępne na stronie francuskiego magazynu VSD pod linkiem: http://www.vsd.fr/actualite/exclusif-elisabeth-revol-nous-raconte-sa-tragique-expedition-sur-lhimalaya-24448.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat