• homearrow-right
  • Skandalearrow-right
  • Przypomnijmy skandaliczne słowa premiera Izraela! „Hitler nie chciał zagłady Żydów, ale namówił go…”

Przypomnijmy skandaliczne słowa premiera Izraela! „Hitler nie chciał zagłady Żydów, ale namówił go…”

thumbnail
author-image

Daniel Sobczak

22.06.2023 | 1 min.

Spis treści

W 2015 roku na 37. Światowym Kongresie Syjonistycznym w Jerozolimie, padły szokujące słowa premiera Benjamina Natanjahu, który stwierdził w przemówieniu do delegatów, że Adolf Hitler wcale nie chciał eksterminować Żydów, ale został do tego namówiony przez… palestyńskiego muftiego Jerozolimy.

Słowa odbiły się szerokim echem w izraelskiej prasie. Premier Izraela oskarżał ówczesnego muftiego – Al-Hadżdża Amina al-Husajniego, o to że namówił Hitlera do eksterminacji Żydów podczas pobytu w Berlinie w 1941 roku.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zaszokował opinię publiczną stwierdzając, że pierwotnie Adolf Hitler nie chciał eksterminować Żydów, ale został do tego namówiony przez palestyńskiego muftiego Jerozolimy.

„Hitler nie chciał w tym czasie eksterminować Żydów, chciał ich wydalić. Ale Hadżdż Amin al-Husajni udał się do Hitlera i powiedział: „Jeśli ich wypędzisz, wszyscy przyjadą tutaj (do Palestyny – przyp. red.). „Więc co powinienem z nimi zrobić?” – zapytał (Hitler). Odpowiedział: „Spalić ich” – cytował dokładną wypowiedź Netanjahu serwis internetowy dziennika „Jerusalem Post”.

Źródło:

  • Jerusalem Post
  • Wirtualna Polska
  • fot. U.S. Department of State
tagTagi
shareUdostępnij
author
Daniel Sobczak

Ekscytujący świat rozrywki i nowości filmowych. Na blogu dzielę się najświeższymi wiadomościami i ciekawostkami. Rozrywka to moja pasja, a informowanie to moje powołanie.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Polecane artykuły