Prześmiewcza wypowiedź Michała Szczerby podczas konwencji PO… Czy to nie hipokryzja? [WIDEO]

Swoją wypowiedź, poseł Michał Szczerba popełnił podczas niedawnej konwencji Platformy Obywatelskiej. Na jego słowa, znani politycy PO zareagowało uśmiechem i oklaskami.

Poseł Michał Szczerba stał się popularny po tym jak zwrócił się ironicznie z mównicy sejmowej do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Powiedział wtedy "Panie marszałku kochany, muzyka łagodzi obyczaje…". Kiedy poseł Szczerba został wykluczony z obrad, doszło do blokady sejmu okrzykniętej przez niektórych "puczem" oraz… ciamajdanem.

 

Teraz Michał Szczerba postanowił pożartować z rodzinnych tradycji polityka PiS-u. Sytuacja ta jest o tyle dziwna, że w ostatnim czasie Platforma Obywatelska broniła SB-ckich emerytur oraz osób, które służyły w ramach aparatu przymusu w czasach PRL-u.

 

Michał Szczerba swoimi ironicznymi słowami zwrócić się chciał do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Na koniec skierował swoje słowa zarówno do marszałka, jak i ministra stwierdzając iż "nieszczęścia chodzą parami". Na te słowa wielu zgromadzonych polityków PO oraz sam szef partii Grzegorz Schetyna zareagowali uśmiechem i oklaskami.

 

(Link do filmu poniżej)

 

https://twitter.com/nazimno_/status/921812661192548354

 

Twitter/@nazimno_
fot. Flickr
MB
Kraj

Świat