Przemówienie byłego szefa MON po dymisji! [WIDEO]

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapewnił na antenie Telewizji Trwam w czwartek wieczorem, że zamierza wspomagać rząd, a tym samym nowego ministra MON Mariusza Błaszczaka.

 

Na początku swojego wystąpienia Antoni Macierewicz złożył wszystkim podziękowania z uwagi na zakończenie swojej działalności w Ministerstwie Obrony Narodowej. – Chcę państwu serdecznie podziękować za wszystkie wyrazy solidarności, wparcia w związku z zakończeniem przeze mnie misji ministra obrony narodowej. Dostałem od państwa nie setki, ale tysiące różnorodnych informacji, maili, sms-ów, telefonów – ogłosił podczas swojego felietonu na łamach Telewizji Trwam.

 

Dodał również, że nowy szef MON Mariusz Błaszczak będzie miał przed sobą trudne wyzwania. Jednym z nich są modyfikacje w korpusie podoficerskim. Jak twierdzi Macierewicz, podoficerowie stanowią podporę każdej armii. Podobnie powinno być w armii polskiej. Według niego zmiana jest potrzebna, aby zwiększyć możliwości Wojska Polskiego, a także przydzielić podoficerom odpowiednie dla nich zadania.

 

 

Na zakończenie podkreślił, że należy wyjaśnić wszelkie nieskładności, które są powiązane z katastrofą smoleńską – jak do niej doszło, a także wymierzyć za nią sprawiedliwość.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat