Przedsiębiorcy zapłacą niższy ZUS! Premier Morawiecki zapowiada zmiany

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe programy, które w znaczący sposób mają poprawić środowisko rozwoju dla przedsiębiorców. Najważniejszą zapowiedzią, jest deklaracja o nowej, niższej składce ZUS.

 

„Dziś spotykamy się w Warszawie, ale za chwilę ruszymy w Polskę. Ruszymy po to, żeby słuchać ludzi, wiedzieć, czego od nas oczekują, jakie są te nadzieje, który w kolejnych latach powinniśmy spełniać. Chcę to podkreślić na początku, że możemy to zrobić tylko działając zgodnie, pracując razem, w ramach Zjednoczonej Prawicy” – mówił premier Mateusz Morawiecki na konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy.

 

„Myślimy o tych małych przedsiębiorcach, to właśnie stąd, tui teraz chciałbym ogłosić pierwszą z tych zmian, z projektów, propozycji dla Polaków, którą mamy już na najbliższy czas. Pierwszym naszym projektem, naszą propozycją, który mamy dla Polaków, jest niższy ZUS. Bardziej proporcjonalny przy niższych dochodach, do wysokości 2,5-krotności wynagrodzenia minimalnego. Opozycja ma tylko jeden program – antyPiS. Nasz program nazywa się Polska” – zapowiedział premier Morawiecki.

 

„Widzieliśmy program naszych przeciwników, można nazwać go: nic się nie da, nic nowego nie jest możliwe. 500+ niemożliwe, banki i instytucje finansowe na sprzedaż, stocznie do zamknięcia, nierentowne, cukrownie też na sprzedaż, LOT musi być oddany w obce ręce, taka była filozofia. Weź kredyt, zmień pracę – taka to była oferta” – przypomniał premier.

 

„My pokazaliśmy, że można mieć zupełnie inną ofertę dla społeczeństwa. My pokazaliśmy, że można inaczej prowadzić politykę społeczną, gospodarczą, bo Zjednoczona Prawica, PiS, nasz obóz polityczny jest po to, żeby dawać społeczeństwu coraz więcej bezpieczeństwa w różnych wymiarach. Społecznym, finansowym, międzynarodowym, obronnym, prawnym” – podkreślił szef rządu.
Źródło:

Kraj

Świat