SPROSTOWANIE:

Informujemy, że w naszych artykule: "Wielkopolska: Tragiczne sceny na dyskotece. Zatrzymano dwie osoby":
prostozmostu24.pl/wielkopolska-tragiczne-sceny-na-dyskotece-zatrzymano-dwie-osoby błędnie podaliśmy, że do zdarzenia doszło na dyskotece w Mieleszynie. Jak informuje właściciel tejże nie jest to zgodne z prawdą, bowiem do zdarzenia doszło poza lokalem.

Za zaistniałą sytuację wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza właściciela lokalu serdecznie przepraszamy,
"Redakcja Prosto z mostu”

Poważna awaria polskiego jachtu opływającego Antarktydę! [FOTO]

Z relacji dziennikarza Radia ZET Przemysława Taranka wynika, że doszło do niebezpiecznego wypadku polskiej łodzi opływającej Antarktydę. Na portalu internetowym radia czytamy, że jacht ma uszkodzony główny żagiel. Nikt nie ucierpiał.

 

Wiadomo, że z samego rana łódź została poniesiona przez jedną ze sztormowych fal, w wyniku czego sternik nie zdołał opanować jachtu. Łódź niespodziewanie zmieniła kierunek, po czym doszło do złamania bomu grota. Nikomu z żeglarzy na szczęście nic się nie stało i rejs został kontynuowany.

 

Załoga Katharsis II, bo tak brzmi nazwa jachtu, zamierza pobić rekord Guinessa w najkrótszym czasie opłynięcia Antarktydy. Mimo przynajmniej dobowego opóźnienia wynikającego z awarii, żeglarze nie poddają się. Warto podkreślić, że członkowie załogi są pierwszymi w historii, którzy opłynęli ten kontynent poniżej 60 stopnia szerokości geograficznej bez zawijania do portu – informuje radiozet.pl.

 
Źródło:

Kraj

Świat