Poseł PiS gwiazdą Internetu. Ta wypowiedź rozbawiła wszystkich

„Polacy latają na południe, a Radom jest na południe od Warszawy” – oto tłumaczenia szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Marka Suskiego wobec budzącego kontrowersje zakupu lotniska w Radomiu przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” za 12,7 mln zł. Internauci i dziennikarze nie ukrywają zażenowania wobec wypowiedzi polityka – To może w Afryce zróbmy lotnisko w Katowicach żeby było bliżej – reagują.

 

 

– Z tych analiz, które były robione, wynika, że większość Polaków lata na południe Europy czy też do krajów afrykańskich. Czyli lotnisko położone na południe od Warszawy jest bardzo dogodne dla przewoźników i dla pasażerów – mówił w rozmowie z dziennikarzami polityk.

 

 

 

Czy 12,7 mln zł to cena ostateczna lotniska w Radomiu? Oczywiście, że nie – ze wstępnych obliczeń wynika, że w pierwszej fazie inwestycja na danym lotnisku wyniesie ok. 425 mln zł. Zawarcie umowy kupna nastąpiło w minioną sobotę, 13 października – podpisali ją wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz wraz z ministrem Mikołajem Wildem, będącym pełnomocnikiem rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego.

 

– To jest wielka przyszłość dla Radomia. Zwiększenie przepustowości portu, czy zbudowanie tego portu do wielkości zdolnej do przyjęcia 10 mln pasażerów. Portu, który będzie spójny z rozwojem, koncepcją infrastruktury lotniczej, komunikacyjnej Rzeczpospolitej Polskiej, jest dla Radomia wielką sprawą – tłumaczył premier Mateusz Morawiecki.

 

 

 

Źródło: fakt.pl; twitter.com
Fot.: Wikipedia
EM
Komentarze

Kraj

Świat