Polska wetuje kontrowersyjną konkluzję. Niemiecka gazeta pisze o „skandalu”!

Popularna w Niemczech gazeta „Sueddeutsche Zeitung” po raz kolejny krytycznie wypowiedziała się na temat Polski. Działania naszego państwa niemieccy dziennikarze określili wręcz „skandalem” oraz „bezprecedensowym zachowaniem”. 

 

W tej krytyce ze strony niemieckiego medium chodzi o odmówienie przez Polskę przyjęcia konkluzji dotyczącej Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Powołując się na relacje osób uczestniczących w spotkaniu, gazeta stwierdza iż podczas obrad w tej sprawie, na sali „czuć było napięcie”, a przedstawiciele kilku państw określili „hańbą” brak zgody ze strony Polski na wspólne stanowisko w sprawie praw podstawowych.

 

Niemiecki dziennik przypomniał również, że od prawie roku Polska jest „pod pręgierzem”, w związku z rzekomym „zagrożeniem podstawowych wartości będącego następstwem reformy sądownictwa”.

 

Przy okazji obrad, podczas których pojawiło się weto ze strony Polski, spór dotyczył fragmentu zawierającego słowa o tym, że mniejszości seksualne mają często padać ofiarą nienawiści, dyskryminacji oraz przemocy. W treści pojawiły się sformułowanie mówiące o tym, iż kraje Unii Europejskiej przyjmują do wiadomości, że Komisja Europejska podejmuje działania prowadzące do równouprawnienia osób z tzw. środowiska LGBT.

 

Strona polska wyjaśniała, że sprzeciw wynika z braku w kontrowersyjnym fragmencie wpisu mówiącego o tym, że dyskryminacja na tle religijnym dotyka przede wszystkim chrześcijan oraz żydów.

 

 

Źródło: Sueddeutsche Zeitung ; doRzeczy.pl

Fot.: Pxhere

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat