Polityk obraża premiera Morawieckiego! „Mam nadzieję, że jest głupi, a nie bezwzględny”

– Mam nadzieję, że mój premier jest głupi, a nie bezwzględny – tak powiedział Michał Kamiński, poseł Unii Europejskich Demokratów podczas rozmowy z The Jerusalem Post. Było to nawiązanie do odpowiedzi premiera Morawieckiego na pytanie zadane przez dziennikarza Ronena Bergmana.

 

Poseł Kamiński skrytykował Prezesa Rady Ministrów, a także działania polskiego rządu w izraelskim czasopiśmie – donosi serwis wpolityce.pl.

 

Wstrząsający jest fakt, że polityk urealnił nieprawdziwą narrację The Jerusalem Post dotyczącą Brygady Świętokrzyskiej.

–  To była jedyna formacja polskiego ruchu oporu aktywnie współpracująca z Niemcami… i premier odwiedził ich groby. Nie mogę tego zrozumieć

– skomentował.

 

Jest to całkowitą nieprawdą, gdyż Brygada Świętokrzyska podczas II wojny światowej walczyła z Niemcami i Rosjanami. Pod koniec wojny weszła ona w planową współpracę z Niemcami w celu przedostania się na Zachód. Brygada nie wykorzystywała jej na froncie. Po wycofaniu na Zachód, Brygada oswobodziła nazistowski obóz koncentracyjny dla kobiet w Holiszowie. Uwolniono m.in. także Żydówki. The Jerusalem Post nie bierze jednak pod uwagę tych faktów i zamiast tego publikuje informacje o oskarżaniu Brygady Świętokrzyskiej o zabijanie Żydów – informuje portal wpolityce.pl.

 

Kamiński na łamach izraelskiej gazety postanowił obrazić premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a także całej władzy w Polsce.

– Głęboko wierzę, że Kaczyński i Morawiecki nie są antysemitami, ale to kwestia głupoty. Oni nie są świadomi, jak działa świat. Dla mnie, to co się teraz dzieje, jest katastrofą

– powiedział.

 

Według Kamińskiego, naród polski ma obowiązek „mówienia prawdy i przepraszania” tylko wtedy, kiedy zachodzi taka konieczność. Niestety, Polaków po pomówieniach o współudział w Holocauście nie przeprasza nikt.

 
Źródło:

Kraj

Świat