Politycy i biznesmeni ofiarami sekstaśmy?

Jak informuje Onet.pl, restauracja Sowa i Przyjaciele to nie tylko miejsce rozmów polityków i biznesmenów – jak wynika z aktów śledztwa, nagrane zostały tam także sekstaśmy. Wbrew plotkom nie są to jednak nagrania wideo, a materiały dźwiękowe.

 

Pogłoski na ten temat krążą od początku afery taśmowej – kelnerzy lokalu mieli nagrywać polityków i biznesmenów nie tylko podczas dyskusji, ale również w sytuacjach intymnych z kochankami i paniami do towarzystwa. Po legalnym przeanalizowaniu ponad 40 tomów aktów śledztwa w tej sprawie przez dziennikarzy Onetu, możemy dowiedzieć się czy w całej sprawie jest choć ziarenko prawdy.

 

– Ja nigdy nie dokonywałem nagrań filmowych tylko zawsze dźwięk – mówi prokuraturze jeden z kelnerów, Łukasz N. Wiadomo też, że takich taśm nie ma zbyt wiele i w aktach zostały zawarte jedynie trzy historie.

 

Pierwsza odnosi się do bardzo znanej i wpływowej Polki, która w restauracji „Sowa i Przyjaciele” miała uprawiać seks z lobbystą związanym z PO. Nazwisk jednak, choć są już znane, nie ujawniono.

 

Jak wynika z zeznań, para miała romans. – To były relacje prywatne i zażyłe, jest to możliwe, abyśmy w trakcie naszych spotkań okazywali sobie bliskość fizyczną – wyznała kobieta.
Oznajmiła również, że nikt jej nigdy danymi materiałami nie szantażował, ani nikt też nie próbował ich odkupić.
– W tym czasie ja byłem z [nazwisko kobiety] w zażyłej relacji. Mogło być tak, że się tam całowaliśmy” wyznał jej partner. Zdradził też, że w restauracji spotykali się kilka razy, najczęściej sam na sam – Nikt się ze mną nie kontaktował w sprawie takiego nagrania – stwierdził.

 

Kolejna historia dotyczy bogatego biznesmena, będącego na wysokim szczeblu na rynku nieruchomości, który w „Sowie” spotkał się z dwiema kobietami – 25-letnią Magdaleną oraz 35-letnią Sabiną, które jak zeznały, są koleżankami mężczyzny. Na spotkanie przybył również nieustalony przez prokuraturę „urzędnik”.

 

– Ja niewiele z tego wieczoru pamiętam. Mam w pamięci taki przebłysk, że w czasie tego spotkania uprawiałam seks oralny. Jednak nie jestem tego pewna. Nie pamiętam jednak, z kim to robiłam – mówi 35-latka. Zdradziła też, że wcześniej pracowała w firmie biznesmena i miała z nim romans.

 

Podczas przesłuchania z prokuraturą, kelner stwierdził, że nagrał ów mężczyznę kolejny raz, tym razem z innymi kobietami. Biznesmen zeznał za to, że nie jest w stanie sobie przypomnieć, czy uprawiał seks w lokalu.
– Nikt mnie nie szantażował nagraniami o charakterze intymnym – oświadczył. Mężczyzna nie złożył też wniosku o ściganie kelnerów dokonujących nagrań.

 

Ostatnia sprawa dotyczy wiceministra gospodarczego w rządzie Platformy, który w restauracji miał się spotkać z jedną z koleżanek biznesmena.

 

– Znam osobę o danych [nazwisko wiceministra]. Mam wiedzę, że ta osoba została nagrana w sytuacji obyczajowej, to było jedynie nagranie dźwięku. (…) Ja zarejestrowałem tę sytuację. Nie mam wiedzy czy to nagranie zostało w jakikolwiek sposób wykorzystane” – zeznaje kelner.

 

– Nie pamiętam czy w czasie tego spotkania odbyłam z [nazwisko wiceministra] stosunek seksualny. Po zakończeniu spotkania z restauracji wyszliśmy oddzielnie – mówi przesłuchiwana w prokuraturze pani Magdalena – Ja nie świadczę usług seksualnych. Nie jestem również osobą do towarzystwa. Ja na swoje spotkania umawiam się sama – dodała.

 

Prokuratura badała, czy kobieta mogła zostać ministrowi podstawiona, by dokonać nagrania i szantażować mężczyznę – Nikt mnie nie prosił, abym zarejestrowała spotkanie (…). Nikt również nie nakłaniał mnie do spotkania z [dane wiceministra] – zaprzecza.

 

Wszystkie udostępnione dziennikarzom akta są formalnie dostępne dla opinii publicznej. Dlaczego więc redakcja Onet.pl zdecydowała się nie ujawniać nazwisk? Ponieważ zarówno znana Polka, lobbysta, biznesmen, jak i jego koleżanki są osobami prywatnymi nie zajmującymi funkcji państwowych, więc życie seksualne danych osób jest również ich prywatną sprawą.

Inaczej wygląda sprawa wiceministra, wobec którego sekstaśma mogłaby stać się idealnym materiałem do szantażu.

 

Źródło: wiadomosci.onet.pl
Fot.: Wikipedia
EM
Komentarze

Kraj

Świat