Policjantka niczym worek treningowy dla bandyty. Tak się kończy równouprawnienie [WIDEO]

Jak pisze nczas.com, to wideo to kolejny dowód na to, że równouprawnienie może być groźne. Dwie policjantki na patrolu interwencyjnym nie tylko nie zatrzymały złodzieja, ale również niemal straciłyby radiowozu. Gdyby nie przechodni mężczyźni doszłoby do „mega wpadki”.

Jak powiedziała Justina Beeken główny inspektor lokalnej policji w Horsham „nagranie z monitoringu, które pokazuje atak Owena Smitha na nasze funkcjonariuszki jest absolutnie wstrząsające”. Jednocześnie pochwaliła „odwagę” przechodniów, którzy pomogli w ujęciu złodzieja.

Przedstawiona historia działa się w Horsham w hrabstwie West Sussex. Tam też doszło do napadu na sklep Tesco. Owen Smith miał ukraść papierosy, alkohol oraz gotówkę. W momencie, gdy dokonywał przestępstwa na parking, zupełnie przypadkiem, podjechał patrol z dwiema policjantkami.

Gdy 29-letni złodziej wybiegł ze sklepu z łupem, zobaczył wycofujące się funkcjonariuszki. Doskonale widać to na video opublikowanym w sieci. Policjantka, kierowca radiowozu, widząc biegnącego Smitha wrzuca wsteczny bieg, żeby wyjechać z parkingu!

Owen Smith podbiegł do pojazdu, otworzył drzwi i wyrzucił z niego jedną policjantkę. Jednak Ucieczka skradzionym radiowozem nie powiodła się między innym dzięki mężczyznom – innym funkcjonariuszom oraz przechodniom, którym udało się zatrzymać pojazd.

Za napaść na policjanta i próbę kradzieży 29-latek prawdopodobnie usłyszy wyrok 14 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: nczas.com, youtube.com
fot. Wikipedia Commons

LS
Kraj

Świat