Policja przejęła 130 kg marihuany

Akcja wymierzona po raz kolejny w przestępczość narkotykową została przeprowadzona przez śląskich policjantów. W operację zaangażowany został również oddział antyterrorystów, ze względu na pozyskane wcześniej informacje. Nie okazały się one przesadzone.

 

Śląska przejęła łącznie ok. 130 kilogramów marihuany. Biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach poinformowało, że jest to największa na terenie województwa śląskiego jednorazowa ilość narkotyków, jaką udało się zabezpieczyć w bieżącym roku. Czarnorynkowa wartość takiej ilości tego narkotyku wynosi niemal 4 miliony zł. Z udziałem antyterrorystów udało się zatrzymać również dwóch mężczyzn podejrzanych w tej narkotykowej sprawie. Trafili oni do aresztu.

 

Informację o osobach mogących organizować przewóz dużej ilości narkotyków otrzymali policjanci ze śląskiego wydziału antynarkotykowego. Istniała możliwość, że przestępcy mogą być uzbrojeni, w związku z czym podjęto decyzję włączeniu w akcję śląskich antyterrorystów.

 

Podejrzany bus zlokalizowano na terenie posesji należącej do jednego z przewożących narkotyki mężczyzn. Znajduje się ona w powiecie pszczyńskim. Funkcjonariusze odkryli wewnątrz pojazdu kartonowe pudła, w których znajdowało się w sumie ok. 130 kg marihuany. Oprócz narkotyku, znaleziono tam też broń palna oraz amunicja.

 

Zatrzymani zostali zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Pszczynie tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. W opinii policji, sprawa jeszcze nie jest zakończona. Trwa śledztwo mające wyjaśnić do kogo miała trafić tak duża ilość narkotyku oraz jakie było jego źródło. Sprawa ejst więc rozwojowa.

 

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat