SPROSTOWANIE:

Informujemy, że w naszych artykule: "Wielkopolska: Tragiczne sceny na dyskotece. Zatrzymano dwie osoby":
prostozmostu24.pl/wielkopolska-tragiczne-sceny-na-dyskotece-zatrzymano-dwie-osoby błędnie podaliśmy, że do zdarzenia doszło na dyskotece w Mieleszynie. Jak informuje właściciel tejże nie jest to zgodne z prawdą, bowiem do zdarzenia doszło poza lokalem.

Za zaistniałą sytuację wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza właściciela lokalu serdecznie przepraszamy,
"Redakcja Prosto z mostu”

PILNE: Polska KRS zawieszona w prawach członka
Portal niezalezna.pl ujawniła, że Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa poinformował  o Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, która zdecydowała o zawieszeniu polskiej Krajowej Rady Sądownictwa w prawach członka tej organizacji.

Europejska Sieć Rad Sądownictwa podjęła decyzję w sprawie pozycji Krajowej Rady Sądownictwa.

Jeszcze przed posiedzieniem rzecznik KRS sędzia Maciej Mitera mówił: „O prawo jestem spokojny, gorzej jeśli chodzi o politykę”.

W połowie sierpnia polskiej KRS przekazano, że na nadzwyczajnym posiedzeniu plenarnym ENCJ 17 września bieżącego roku w Bukareszcie członkowie tej organizacji podejmą decyzje w sprawie pozycji tej polskiej instytucji sądowniczej.

Stanowisko opublikowane na stronie internetowej głosi: „Rada zaproponowała członkom ENCJ zawieszenie członkostwa KRS w związku z tym, że nie spełnia ona wymogów ENCJ dotyczących niezależności od władzy wykonawczej i ustawodawczej. Biorąc pod uwagę odpowiedź KRS oraz inne dostępne materiały (np. stanowisko polskich organizacji sędziowskich) zarząd uznał, ze KRS nie wypełnia już wymogów członkostwa w ENCJ”.

Źródło: niezalezna.pl

 
Kraj

Świat