PILNE! Jest decyzje PE ws. Ryszarda Czarneckiego!

thumbnail
author-image

Daniel Sobczak

22.06.2023 | 1 min.

Spis treści

W styczniu czterech liderów grup politycznych w Parlamencie Europejskim skierowało list do Antonio Tajaniego, będącego szefem europarlamentu. Domagali się oni odwołania Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego.

Chcieli ukarania polityka PiS-u ze względu na jego wypowiedź kiedy porównał europosłankę Platformy Obywatelskiej Różę Thun do szmalcowników. Jego słowa padły po tym, kiedy Róża Thun udzieliła wywiadu w zagranicznym medium, w którym oczerniała sytuację w naszym kraju.

Dzisiaj doszło do głosowania nad odwołaniem Ryszarda Czarneckiego. Było ono tajne, a przed głosowaniem miało miejsce pewne zamieszanie. Jak ustaliła powiem dziennikarka RMF FM, w nocy służby PE miały wysłać maila do eurodeputowanych wyjaśniając szczegóły dzisiejszego głosowania. Zawarta była tam informacja, iż głosy „wstrzymujących się nie będą liczone”. Tak więc 2/3 głosów koniecznych do odwołania Ryszarda Czarneckiego będzie liczony z tych „ZA/PRZECIW”. Zdaniem eurodeputowanych PiS takie działanie miało ułatwić odwołanie ich polityka.

Ostatecznie w tajnym głosowaniu odwołano Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego.

Źródło:

  • rmf24.pl
tagTagi
shareUdostępnij
author
Daniel Sobczak

Ekscytujący świat rozrywki i nowości filmowych. Na blogu dzielę się najświeższymi wiadomościami i ciekawostkami. Rozrywka to moja pasja, a informowanie to moje powołanie.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Polecane artykuły