Piłkarski mistrz świata trafi za kratki!

Piłkarz, który niegdyś zdobył mistrzostwo świata, teraz trafi do więzienia. Wyrok dotyczy powiązań z ‚Ndranghetą (mafią kalabryjską), a także nielegalnego posiadania broni palnej.

 

Włoch Vincenzo Iaquita to 40-krotny reprezentant włoskiej drużyny narodowej w piłce nożnej. Znalazł się też w mistrzowskim zespole Włochów na Mundialu w 2006 roku. Teraz prokurator żądał dla niego kary 6 lat pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie broni palnej oraz udzielanie pomocy ‚Ndranghecie.

 

38-letni piłkarz pochodzi z Crotone, będącego jednym z większych miast Kalabrii. Proces w sprawie działalności ‚Ndranghety w regionie Emilia-Romania ruszył w maju. Na ławie oskarżonych znalazło się 150 członków mafii, jak również osób udzielających pomocy przestępcom.

 

Również ojciec byłego piłkarza Juventusu Turyn- Giuseppe został skazany na 19 lat więzienia. Sam Iaquita nie przyznał się do winy, a jego obrońca zapowiedział w tej sprawie apelację.

 

– Oni zrujnowali moje życie za nic, ponieważ pochodzę z Kalabrii. Nic nie zrobiliśmy i nie mamy nic wspólnego z „Ndraghetą” – mówił piłkarz wychodząc z sądu w Reggio-Emilia.

 

Akt oskarżenia w tym przypadku, dotyczył m.in. przeniknięcia struktur organizacji mafijnej do robót odbywających się w ramach odbudowy po trzęsieniu ziemi w Emilii-Romanii w 2012 roku, jak również próby wpłynięcia na wynik wyborów samorządowych.

 

 

Źródło: rmf24.pl

Fot.: Pxhere

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat