SPROSTOWANIE:

Informujemy, że w naszych artykule: "Wielkopolska: Tragiczne sceny na dyskotece. Zatrzymano dwie osoby":
prostozmostu24.pl/wielkopolska-tragiczne-sceny-na-dyskotece-zatrzymano-dwie-osoby błędnie podaliśmy, że do zdarzenia doszło na dyskotece w Mieleszynie. Jak informuje właściciel tejże nie jest to zgodne z prawdą, bowiem do zdarzenia doszło poza lokalem.

Za zaistniałą sytuację wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza właściciela lokalu serdecznie przepraszamy,
"Redakcja Prosto z mostu”

Parlament w Norwegii zakazuje noszenia burek

Jak podaje tvp.info, norweski parlament wprowadził ustawę zakazującą jakiegokolwiek typu ubioru, który zakrywa twarz, w tym burek i nikabów.

Przepis będzie obejmował tereny wszystkich szkół, włączając także placówki dla imigrantów. Dotyczyć będzie zarówno nauczycieli jak i uczniów.

Projekt ustawy wprowadzającej wyżej wspomniane zmiany został przedstawiony w parlamencie już pod koniec marca. Minister finansów i jednocześnie przewodniczący Partii Postępu Siv Jensen argumentował wprowadzane zmiany potrzebą życia w „społeczeństwie otwartym, którego mieszkańcy nie zasłaniają swych twarzy”.

Po wprowadzeniu zapowiadanych przepisów Norwegia stanie się pierwszym krajem skandynawskim z funkcjonującym prawem narzucającym sposób ubioru także w szkolnictwie.

W Danii przyjęto ustawę wprowadzającą zakaz noszenia burek, zasłaniających całe ciało w przestrzeni publicznej. Pomysł ten został przyjęty przez niemal wszystkie najsilniejsze frakcje w parlamencie i został wprowadzony w życie.

Wychodząc poza obszar skandynawski, na wprowadzenie przepisów zakazujących noszenia burek zdecydowało się kilkanaście europejskich krajów. Pierwszym państwem tego typu była Francja, która wprowadziła odpowiednie przepisy już w 2011 roku. Następnie podążyły za nią takie państwa jak Belgia, Holandia, Niemcy, Hiszpania, Włochy oraz Szwajcaria.
Źródło:

Kraj

Świat