Olbrzymia wpadka przedstawicielki Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji! „MŚ w skokach w Korei Północnej, która grozi bronią atomową”

O Igrzyskach Olimpijskich, które rozpoczęły się w piątek 9 lutego, jest ostatnio głośno. W ceremonii otwarcia brali udział uczestnicy z całego świata. Wcześniej odbyły się treningi i kwalifikacje, Media prześcigają się wiadomościami o zmaganiach w Pjongczangu. Niestety, nie wszyscy jednak od początku interesowali się tymi wydarzeniami – czytamy na wprost.pl.

 

Teresa Bochwic, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, stosunkowo niedawno, a mianowicie przed samym rozpoczęciem zimowych Igrzysk Olimpijskich, wykazała zainteresowanie wyborem kraju, który jest ich gospodarzem. Zaliczyła jednak poważną wpadkę: – Czy mnie wzrok i słuch mylą, czy rzeczywiście mistrzostwa świata w skokach narciarskich są w Korei Płn? Która grozi atomowa bronią połowie świata? Pjongjang, dawniej nazywany Phenian, stolica Korei Płn? – opublikowała na Twitterze.

 

 

Przedstawicielka KRRiT nazwała zimowe igrzyska olimpijskie „mistrzostwami świata w skokach narciarskich”. Ponadto, trzeba zaznaczyć, że ich gospodarzem jest Korea Południowa i miasto Pjongczang, a nie Pjongjang w Korei Północnej. Dopiero kiedy pewien internauta postanowił wyprowadzić Teresę Bochwic z błędu, napisała: – Aaaaaa To kasuje tamto pytanie – donosi portal wprost.pl.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat