Niespotykany widok w Rzymie! Poszli krok dalej w zaostrzaniu środków bezpieczeństwa

Zagrożenie terrorystyczne w wielu krajach Europy wciąż nie spada. Na wysokim poziomie, środki bezpieczeństwa zachowane są m.in. we Włoszech. Tam obawy przed atakiem terrorystycznym są szczególne względem Watykanu, miejsc świętych czy też wydarzeń oraz ceremonii, w których udział bierze papież Franciszek.

 

Obawy te szczególnie silne zdają się być przy okazji świąt chrześcijańskich. Przed ostatnim Bożym Narodzeniem, ISIS opublikowało grafikę przedstawiającą uzbrojonego dżihadystę wjeżdżającego na Plac Św. Piotra. Przed Świętami Wielkanocnymi natomiast służby zatrzymywały osoby podejrzane we Włoszech o przygotowywanie zamachów, mających być przeprowadzonych przy użyciu samochodów.

 

Zważywszy na różnorakie przesłanki, w rejonie Stolicy Apostolskiej obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa. Objawia się to m.in. zamknięciem ruchu drogowe na wielu ulicach oraz otaczaniem centrum Watykanu przez kordon policji oraz wojska. Mówi się, że papież Franciszek zdaje sobie sprawę z poziomu zagrożenia, ale równocześnie nie chce doprowadzić do całkowitego zablokowania Watykanu.

 

W ostatnim czasie zdecydowano jednak o pójściu krok dalej. Jak donoszą włoskie media, teraz przy bramie Świętej Anny, wejścia do Watykanu strzec będą żandarmi uzbrojeni w karabiny automatyczne. Zwraca się uwagę, że to kolejny dowód na to, iż środki bezpieczeństwa i działania w ramach ochronienia ludzi przed atakami terrorystów są coraz większe.

 

Przez tą, znajdującą się na prawo od Bazyliki Św. Piotra bramę przechodzą dziennie setki osób.

 
Źródło:

Kraj

Świat