Nieoficjalnie: Zatrzymano wnuka Wałęsy! Miał pobić obcokrajowców

W Gdańsku policja dokonała zatrzymania trzech osób. Są oni podejrzewani o napaść dokonaną w centrum miasta w dniu 21 maja br. Nieoficjalne informacje, przekazane przez Polską Agencje Prasową mówią o tym, że wśród zatrzymanych miał znaleźć się wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy.

 

21 maja, w godzinach nocnych miało dojść w Gdańsku do rozboju, w którym ucierpieli obcokrajowcy. Ofiarami w tym przypadku było dwóch obywatel Szwecji. Zostali oni napadnięci przez trzech młodych mężczyzn, wśród których miał być (zgodnie z niepotwierdzonymi doniesieniami PAP) właśnie wnuk Lecha Wałęsy.

 

Cała sytuacja miała rozegrać się przy ul. Katarzynki. Jest to więc centrum miasta. Według policji, napastnicy wykorzystać mieli „stan bezbronności” dwóch Szwedów i zaatakować ich. Jeden z turystów miał zostać też przez nich okradziony z telefonu komórkowego oraz trafić do szpitala w związku z odniesionymi przy tym zdarzeniu obrażeniami. Chodzi tutaj o uraz głowy.

 

Podejrzanych zatrzymano na podstawie zapisów monitoringu, a także pozostałych dowodów zgromadzonych do tej pory w sprawie. Aby mężczyznom mogły zostać jednak postawione zarzuty, konieczne są kolejne czynności, takie jak np. przeszukanie mieszkań zatrzymanych.

 

Zdaniem lokalnych mediów, swoje doniesienia o udziale w rozboju wnuka byłego prezydenta, PAP potwierdzić miał w źródłach będących blisko organów ścigania.

 

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat