SPROSTOWANIE:

Informujemy, że w naszych artykule: "Wielkopolska: Tragiczne sceny na dyskotece. Zatrzymano dwie osoby":
prostozmostu24.pl/wielkopolska-tragiczne-sceny-na-dyskotece-zatrzymano-dwie-osoby błędnie podaliśmy, że do zdarzenia doszło na dyskotece w Mieleszynie. Jak informuje właściciel tejże nie jest to zgodne z prawdą, bowiem do zdarzenia doszło poza lokalem.

Za zaistniałą sytuację wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza właściciela lokalu serdecznie przepraszamy,
"Redakcja Prosto z mostu”

Niemcy znów obrażają Polaków

Po raz kolejny jeden z obozów koncentracyjnych w naszym kraju otrzymał miano polskiego. Określenia użyto w niemieckiej gazecie „Westfaelische Nachrichten”.

 

W odpowiedzi na fałszywe sformułowanie, Stowarzyszenie Patria Nostra złożyło wniosek do redakcji o sprostowanie nieprawdziwych danych.

 

– Zażądaliśmy przeprosin i wpłaty 50 tys. euro na rzecz Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych – mówi prezes Patria Nostra mec. Lech Obara, jak informuje „Nasz Dziennik”.

 

Dziennik powiadamia również, że w odpowiedzi wydawca gazety złożył do niemieckiego sądu wniosek o ustalenie, czy polscy działacze mają prawo do jakichkolwiek żądań w tej kwestii.

 

– To jest pozew o ustalenie, że nie mamy prawa domagania się przeprosin i kwoty 50 tys. euro za posłużenie się określeniem „polski obóz koncentracyjny” – powiedział gazecie mec. Szymon Topa ze Stowarzyszenia Patria Nostra – domagają się ustalenia, że nasze roszczenie nie istnieje – dodał.

 

Jak uważa mecenas, „ma to na celu uprzedzenie w wytoczeniu powództwa przed sądem polskim”.

 

Źródło: http://www.tvp.info

Fot.: Wikipedia

EM
Kraj

Świat