Niemcy: migranci będą odwiedzać obozy koncentracyjne?

Niemcy zamierzają zmusić osoby ubiegające się o azyl do wizyt w byłych niemieckich obozach koncentracyjnych. Ma to zahamować rosnącą falę antysemityzmu w tym państwie.

 

Ideę zaproponowała Sawsana Chebli, berlińska radna. – Wizyty w obozach koncentracyjnych powinny stać się częścią kursów integracyjnych – powiedziała dla czasopisma „Bild am Sonntag”.

 

Aktualnie kursy integracyjne skupiają się na nauce języka niemieckiego, jak również przybliżają historię, system prawny czy kulturę Niemiec.

 

Pomysł zaaprobowali dowódcy Niemieckiej Centralnej Rady Żydów i Światowego Kongresu Żydów.

 

Przewodniczący Niemieckiej Centralnej Rady Żydów Josef Schuster oznajmił w środę radiu Deutschlandfunk, że propozycja jest „dobra z zasady”, jednak rodzi ona pytania o szczegóły. Według niego, odpowiednio przygotowane wizyty w obozach są bardzo ważne dla imigrantów i azylantów.

 

Rzeczniczka Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców, zapytana o możliwości przymusowych wizyt w obozach koncentracyjnych, powiedziała, że szkolenie integracyjne dla nowych imigrantów obejmuje moduł mający związek ze skutkami nazizmu dla Niemiec i innych krajów Europy.

 

Warto podkreślić, że ilość precedensów o charakterze antysemickim w Niemczech zwiększyła się o 4% w ciągu roku.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat