Niemcy: coraz mniej wniosków o azyl

Jak podaje tvp.info, niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało o malejącej liczbie wniosków o azyl polityczny, publikując dane za pierwsze półrocze 2018. W tym okresie z pierwszym wnioskiem o azyl wystąpiło 93 tysięcy osób.

Resort spraw wewnętrznych zauważył, że to o 16,4 procent mniej niż w pierwszych sześciu miesiącach ubiegłego roku.

Najwięcej wnioskodawców pochodziło z Syrii (22 520), Iraku (9015) oraz Afganistanu (6222).

Do kwietnia u naszych zachodnich sąsiadów – w Niemczech zarejestrowano 44 tysięcy uchodźców.

W pierwszym półroczu Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) wydał decyzję w sprawie 125 tysięct wniosków – to o 69 procent mniej niż w pierwszym półroczu 2017 roku. Za uchodźców uznano 15,5 procent wnioskodawców. Odrzucono aż 36 procent wniosków.

Uprawnione do uzyskania azylu w Republice Federalnej Niemiec są osoby, które prześladowane są w swoich krajach z przyczyn politycznych lub ze względu na przynależność do określonej grupy etnicznej – informuje Deutsche Welle. Na ograniczoną ochronę mogą liczyć osoby, którym w kraju pochodzenia grozi uszczerbek na zdrowiu lub życiu ze względu np. na działania wojenne.

Jak podaje tvp.info: „Szef MSZ Horst Seehofer w czasie przedstawienia swojego „planu generalnego” na temat migracji powiedział, że do Niemiec „nadal przybywa bardzo wiele ludzi”. Przypomniał, że w umowie koalicyjną partie chadeckie oraz socjaldemokraci zobowiązali się ograniczyć liczbę napływających uchodźców do 220 tys. rocznie. Minister ocenia, że ta liczba zostanie przekroczona”.
Źródło:

Kraj

Świat