SPROSTOWANIE:

Informujemy, że w naszych artykule: "Wielkopolska: Tragiczne sceny na dyskotece. Zatrzymano dwie osoby":
prostozmostu24.pl/wielkopolska-tragiczne-sceny-na-dyskotece-zatrzymano-dwie-osoby błędnie podaliśmy, że do zdarzenia doszło na dyskotece w Mieleszynie. Jak informuje właściciel tejże nie jest to zgodne z prawdą, bowiem do zdarzenia doszło poza lokalem.

Za zaistniałą sytuację wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza właściciela lokalu serdecznie przepraszamy,
"Redakcja Prosto z mostu”

Nie żyje znana polska wokalistka [WIDEO]

Piosenkarka już od 5 lat walczyła z chorobą nowotworową. Liderka słynnego już w naszym kraju rockowego zespołu Maanam odeszła w wieku 67 lat. 

 

Olga Sipowicz, znana była pod artystycznym pseudonimem Kora (primo voto Jackowska). Urodziła się w 1951 roku w Krakowie. Dzisiejsza informacja o śmierci tej znanej w Polsce wokalistki trafiła na czołówki polskich gazet oraz stało się wiadomościom dnia na wielu portalach.

 

Kariera Kory rozpoczęła się wraz z powstaniem zespołu Maanam, było to w latach 70-tych. Grupa nagrała tak znane utwory jak „Krakowski spleen” czy „Kocham Cię kochanie moja”.

 

 

 

Zespół Maanam wypuścił łącznie 11 albumów studyjnych. Swoją działalność zawiesił dopiero pod koniec 2008 roku, po 32 latach bycia na polskiej scenie muzycznej. Kora w latach 80-tych nagrała również piosenkę z inną znaną polską grupą- Pudelsi. Była również członkinią jury w programie Must Be The Music.

 
Źródło:

Kraj

Świat