Nie dostaniesz mandatu od policjanta? Tak będą protestować

To dość nietypowy protest, ale może okazać się bardzo skuteczny. Policjanci nie dają mandatów za przewinienia! Budżet państwa traci, ale w ten sposób funkcjonariusze chcą zwrócić uwagę na problemy w Policji.

 

Brakuje chętnych do pracy w Policji. W samym województwie małopolskim to aż 366 wakatów! Jak informuje Komenda Główna Policji, w całym kraju deficyt na stanowiskach to aż 5329 miejsc. Policjanci chcą strajkować z uwagi na warunki pracy.

 

„Uposażenia funkcjonariuszy zdegradowane do poziomu najniżej wykwalifikowanych pracowników, brak waloryzacji, brak wynagrodzenia za ponadnormatywny czas służby, popsuty system emerytalny, to zaledwie część problemów, które wpływają na fatalną sytuację materialną funkcjonariuszy i ich rodzin, ale również na to, że coraz mniej wartościowych osób garnie się do służby, a doświadczeni funkcjonariusze odchodzą w poszukiwaniu pracy lepiej opłacanej, a przy tym mniej ryzykownej. Nieosiągnięcie porozumienia dającego gwarancje rzeczywistej poprawy sytuacji zmusza związki zawodowe reprezentujące interes wszystkich polskich funkcjonariuszy do zaostrzenia swoich dotychczasowych działań” – tak wyglądał wstęp do ankiety związkowców, która miała dać odpowiedź na to czy będzie przeprowadzony ogólnopolski strajk. Wyniki są piorunujące. Aż 99% opowiedziało się za protestem.

 

Wybrano też formę protestu. Za wykroczenia, wobec których może być zastosowane pouczenie, nie będą nakładać mandatów.
Źródło:

Kraj

Świat