Muzułmańska piosenkarka zachwyciła we francuskim show. Wtedy wyszło na jaw, co pisała po zamachach! [WIDEO]

Występ 22-letniej piosenkarki Mennel Ibtissem spodobał się jurorom „The Voice of France”. Kiedy jednak kariera stanęła przed nią otworem, światło dzienne ujrzały jej komentarze w kwestii zamachów terrorystycznych. W efekcie tego początkująca gwiazda zrezygnowała.

 

22-latka zaśpiewała utwór „Hallelujah” Leonarda Cohena w angielsko-arabskiej wersji językowej. Ibtissem zakwalifikowała się do następnego etapu, jednak już kilka dni po konkursie postanowiła zrezygnować. Powodem takiej decyzji były działania internautów, którzy zaczęli przypominać muzułmance jej komentarze z Facebooka, które opublikowała po atakach terrorystycznych we Francji – donosi portal wprost.pl.

 

 

Muzułmanka podważała terrorystyczny charakter ataku, do którego doszło w Nicei. – No i znów. To już staje się tradycją, co tydzień atak, i – jak zwykle – ‚terrorysta’ bierze ze sobą dowód. No jasne, gdy planujesz coś okropnego, zawsze pamiętasz o tym, by wziąć ze sobą swoje papiery – pisała Ibtissem. Z kolei w innym poście, który opublikowała dwa dni po zamordowaniu ks. Jacques’a Hamela, napisała: – Prawdziwi terroryści to nasz rząd.

 

Mimo że piosenkarka starała się ukryć ślady swojej działalności w Internecie, inni internauci zdołali zrobić zrzuty ekranu z profilu kobiety. Na Facebooku Ibtissem opublikowała nagranie, na którym przeprasza za swoje zachowanie. Tłumaczyła, że jej rodzina przebywała w Nicei na uroczystościach Dnia Bastylii w Nicei, podczas gdy 14 lipca 2016 roku doszło tam do zamachu. W piątek początkująca gwiazda wycofała się z udziału w dalszym etapie programu – czytamy na portalu wprost.pl.

 

W ataku terrorystycznym w Nicei w 2016 roku zginęło 86 osób plus zamachowiec. Ponad 200 zostało rannych. Do tragedii przyczynił się 31-letni obywatel Tunezji Mohamed Lahouaiej Bouhlel. Miał on kartę stałego pobytu, a także zezwolenie na podjecie pracy we Francji. Mężczyzna wjechał ciężarówką w grupę ludzi.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat