SPROSTOWANIE:

Informujemy, że w naszych artykule: "Wielkopolska: Tragiczne sceny na dyskotece. Zatrzymano dwie osoby":
prostozmostu24.pl/wielkopolska-tragiczne-sceny-na-dyskotece-zatrzymano-dwie-osoby błędnie podaliśmy, że do zdarzenia doszło na dyskotece w Mieleszynie. Jak informuje właściciel tejże nie jest to zgodne z prawdą, bowiem do zdarzenia doszło poza lokalem.

Za zaistniałą sytuację wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza właściciela lokalu serdecznie przepraszamy,
"Redakcja Prosto z mostu”

Mężczyzna skatował psa. Teraz grozi mu aż 5 lat więzienia

Według informacji portalu TVP.Info, 63-letni mężczyzna, Bronisław W. ze Skwierzyny jest oskarżony o znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Bił psa po głowie drewnianym kijem aż do momentu, kiedy zwierzę straciło przytomność. Potem miał wywieść psa i zostawić go w rowie. Teraz Bronisławowi W. grozi 5 lat więzienia.

Skatowanego psa znalazł mężczyzna z okolic Skwierzyny. Mężczyzna niezwłocznie powiadomił policję. Funkcjonariusze zatrzymali Bronisława W. 63-latek tłumaczył się, że pies wielokrotnie dusił jego drób. Dodał, że kiedy już za którymś razem znowu zobaczył suczkę z kaczką w pysku, nie mógł się już powstrzymać od zakończenia tego procederu. Wziął drewniany kij i zaczął bić psa aż do momentu, aż ten utracił przytomność. Oskarżony był przekonany, że suczka nie żyje, dlatego też, jak tłumaczył, porzucił ją w rowie.

Bronisławowi W. zagraża 5 lat w więzienia. Sąd może także skazanemu zabronić posiadania zwierząt na okres nawet 15 lat.

Źródło: tvp.info
fot. Wikipedia Commons
Kraj

Świat