Marian Kowalski zakłada partię i określa ją mianem „biblijnej”

Były kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta- Marian Kowalski założył nową partię, o której pisze, że jest to „pierwsza antykomunistyczna i biblijna partia w Polsce”. Twarzą tego ugrupowania już został jednak pastor Paweł Chojecki, założyciel uznawanego przez wielu za sektę tzw. „Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie”.

 

Nowa partia Mariana Kowalskiego nazywa się „Ruch 11 listopada”. Swoim pomysłem, były kandydat na prezydenta podzielił się już w listopadzie, jednak dopiero w piątek 9 lutego, partia została oficjalnie zarejestrowana.

 

– Konserwatyzm = Antykomunizm, czyli 3xP – silny Paszport, silny Portfel, nabity pistolet… – czytamy na stronie ruchu.

 

Wśród założycieli, oprócz Mariana Kowalskiego i Pawła Chojeckiego znalazł się również mecenas Andrzej Turczyn.

 

– Uważam, że ten ruch wypełni pewną lukę polityczną, zwłaszcza jeśli mamy na myśl tę część prawicową, patriotyczną, konserwatywną. Rozpoczynamy nowy marsz niepodległości Polaków! Koniec potępiania za stanie pod blokiem, nazywanie patriotów naziolami. Polska to wielki i dumny naród! – Komentuje sprawę założenia partii Marian Kowalski.

 

Według jej założycieli „Ruch 11 listopada” opierać się ma na fundamencie biblijnym. Budzi to jednak spore wątpliwości, zwłaszcza kiedy posłucha się chamskich wypowiedzi i ataków wymierzonych ze strony Pawła Chojeckiego i Mariana Kowalskiego w Kościół i katolików.

 

 

 

 
Źródło:

Kraj

Świat